Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Nadchodzi nowy Compass

Wielokrotnie pisaliśmy już o planach odbudowy potęgi Alfa Romeo. Przyszła kolej na Jeepa. Marka o rosnącym trendzie sprzedaży również musi się rozwijać, by utrzymać dobrą passę. Hit sprzedaży – Renegade – powoli się starzeje. Nadeszła więc pora na odświeżenie oferty.

Na pierwszy ogień pójdzie Compass. Pierwsza światowa premiera małego Jeepa miała miejsce 26 września 2016 roku w Goinana w Brazylii. Europejskiej premiery możemy spodziewać się podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie na początku marca br.

Co wiemy o nowym modelu? Ma mieć globalny zasięg. Sprzedawany będzie w ponad 100 krajach na świecie. Będzie miał napęd na przednią oś lub na 4 koła. Samochód bazuje na rozciągniętej platformie Fiata 500X / Jeepa Renegade. Oferta silnikowa będzie nad wyraz bogata. Do wyboru będzie aż 17 jednostek! Za oceanem podstawową jest silnik o pojemności 2,4 l i mocy 180 KM. Dysponuje on momentem obrotowym wynoszącym 237 Nm.

Dla spragnionych jazdy w terenie przeznaczona będzie wersja Trailhawk. Ma ona 30-stopniowy kąt natarcia, 34-stopniowy kąt zejścia oraz 24-stopniowy kąt rampowy.

Nowego Jeepa Compass w polskich salonach możemy spodziewać się w drugiej połowie 2017 r.

 

Tekst: Paweł Oblizajek

Zdjęcia: Jeep Press USA

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Poprzedni wpis
Rajdowanie Alfą 147
Następny wpis
Udany debiut 124 Abarth na trasie Rajdu Monte Carlo
Back
Udostępnij

Nadchodzi nowy Compass