fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Wystawa fotografii “Dolomity – góry poprzez chmury”

Wystawa fotografii “Dolomity – góry poprzez chmury”

Dolomity - góry poprzez chmuryPortal ForzaItalia.pl został partnerem wystawy fotografii z pięknych włoskich Dolomitów. Autorami zdjęć są Arkadiusz Pałasiński oraz Janusz Wojcieszak. Wystawa zostanie zorganizowana w Galerii “Szyb Wilson” w Katowicach.

 

 

 

Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 01 grudnia 2011 o godz. 18:00. Wystawa będzie prezentowana do 08 stycznia 2012 roku.

 

Dolomity - góry poprzez chmury

 

Oto jak autorzy prac mówią o Dolomitach:

Rzeźba Dolomitów jest jedyna w swoim rodzaju w Europie. Wyodrębnione grupy skalne przedzielone są głębokimi dolinami i wysokimi, lecz dostępnymi przełęczami. Powstałe miliony lat temu na dnie mórz, poddane procesom erozji , zachwycają dzisiaj kształtem i kolorem wapiennych skał.

O charakterze tych gór stanowią nie tylko duże wysokości bezwzględne wierzchołków czy też lodowcowy charakter, ale też niepowtarzalne, pionowe urwiska baszt, turni i ścian.

Budowa geologiczna sprawia, że występuje tu niezwykłe bogactwo form ukształtowania terenu.

Niektóre regiony Dolomitów narażone są na niestabilność pogody. Szczególnie południowe grupy skał są często osnute mgłą znad Adriatyku.

Czyż można wyobrazić sobie piękniejsze niż Dolomity miejsce dla fotografów pejzażystów.

Czekać godzinami w upatrzonym miejscu, pośród zasnutych chmurami gór, doskonale wiedząc jakie cuda kryje szaro-biała mgła…

Czekać w nadziei, że wreszcie niebo pęknie…. i choć na krótką chwilę rozświetli słonecznym blaskiem szczyty skał….i być gotowym na tę chwilę…i czuć moment, w którym należy nacisnąć spust migawki.

A gdy zdarzy się, że niebo pęka o wschodzie lub zachodzie słońca, w owych magicznych godzinach, które niosą ze sobą wspaniałe światło,…….czujemy się wówczas jak w wyjątkowym skalnym ogrodzie, którego rozmiary przekraczają nasze wyobrażenia,….jak na innej planecie, pełnej olbrzymich, kolorowych monolitów, owych Cime, Pale, Tori, Monti…


Dolomity - góry poprzez chmury


Szczegóły na temat wystawy znajdziecie na dedykowanej stronie internetowej oraz w wydarzeniu na Facebooku. Marszałek Województwa Śląskiego objął wystawę patronatem honorowym.

Previous post
Parę słów o ... języku
Next post
MiTo w naszych rękach

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Wystawa fotografii “Dolomity – góry poprzez chmury”