fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

ForzaItalia.pl na stuleciu Alfa Romeo – dzień piąty

ForzaItalia.pl na stuleciu Alfa Romeo – dzień piąty

100d5 thumb

W programie ostatniego dnia obchodów jubileuszu znajduje się tylko jeden punkt. Przejazd kolumną z Rho Fiera Milano do Novegro. Rzecz na pierwszy rzut oka może wydawać się mało emocjonująca, ale biorąc pod uwagę ilość samochodów przekonani jesteśmy o wyjątkowości tego wydarzenia.

Z hotelu wyruszamy przed dziewiątą rano. Nauczeni doświadczeniem dni poprzednich tym razem jesteśmy kompletnie wyluzowani, a wyznaczoną godzinę przybycia traktujemy raczej jako wskazówkę niż bezwzględny nakaz. I rzeczywiście, po nas przyjeżdża jeszcze wiele samochodów. Na parkingu Rho Fiera porządkowi formują wijącą się kolejkę samochodów. Panuje atmosfera radości, pikniku i wielkiego święta. Kiedy nadlatuje helikopter filmujący z powietrza całe wydarzenie, tysiące ludzi zaczyna machać i rozlega się dźwięk setek klaksonów. Nie wiemy ile dokładnie załóg zdecydowało się na udział w paradzie, ale na pewno obecnych było ponad tysiąc samochodów.

   

W końcu kolumna rusza. Znajdujemy się mniej więcej w połowie. Od momentu startu pierwszych samochodów do chwili w której i my ruszamy mija prawie pół godziny! To pokazuje z jak ogromną ilością pojazdów mamy do czynienia. Powoli opuszczamy Rho Fiera kierując się na autostradę. I tu zaczyna robić się naprawdę zabawnie. Część samochodów gubi drogę, kolumna rozrywa się, wjeżdżamy do miasta, oznakowane zlotowymi emblematami i flagami Alfy pojawiają się ze wszystkich stron (również z przeciwka).

Zawracamy i pędzimy za białą Alfą Mito, która wydaje się “na pewniaka” cisnąć we właściwą stronę. Niestety i ten kierowca ostatecznie gubi się i po zatrzymaniu w punkcie wyjścia (Rho) unosi bezradnie ręce mówiąc “molto complicato”. Turlając się po podłodze ze śmiechu postanawiamy sami wziąć byka, czyli włoski chaos, za rogi i przy użyciu mapy kierujemy się we właściwą stronę. W między czasie do nas i innych zagubionych Alfisti macha kierowca czerwonej Giulii GT Bertone i zaczyna się szalone pilotowanie w pogoni za kolumną. Pościg za tym przepięknym, klasycznym coupe po włoskiej autostradzie jest wysoce emocjonujący, jako że kierowca prowadzi z typowym włoskim temperamentem wciskając bez przerwy gaz do deski.

Ostatecznie doganiamy kolumnę i już powolutku, w kolejnym od kilku dni stuprocentowo opanowanym przez Alfa Romeo korku, dojeżdżamy na check point, w którym odbieramy jubileuszowe puzzle.

Dalej, wciąż trzymając się naszego pilota w Giulii pędzimy do Fiera Novegro gdzie od 19-tego czerwca odbywa się zorganizowana przez Club Milanese Automotoveicoli d’Epoca wystawa “100×100 centoalfa per cent’anni”. Uzupełniwszy zapas wody w rozstawionym obok straganie udajemy się by obejrzeć kolekcję Alfa Romeo z ostatniego stulecia. Niemiłą niespodzianką jest to, że kosztuje to 8 EUR ekstra. Po krótkim spacerze zapominamy o tym, bowiem zgromadzone samochody warte są zobaczenia za każde pieniądze. I znów najlepiej opowiedzą o tym zdjęcia.

 

Miłą niespodzianką są kolejne spotkania z członkami zaprzyjaźnionych klubów Alfa Romeo z Hiszpanii, Singapuru i
Malezji, a także kolejną ekipą z Wrocławia (pozdrawiamy!).

Powyższym wydarzeniem zakończyły się oficjalne obchody stulecia urodzin i tym samym nasza relacja live. Tymczasem udajemy się na zasłużony wypoczynek. Nie przestawajcie jednak śledzić naszego portalu – z pewnością we Włoszech uchwycimy sporo motoryzacyjnych smaczków, którymi będziemy z Wami dzielić. A po naszym powrocie zamieścimy obszerniejszy tekst podsumowujący stulecie.

Z Mediolaniu dla ForzaItalia.pl nadawała załoga Kubas i QbaS:

Tekst: Krzysztof Kubas
Zdjęcia: Jakub Strzemżalski

Poprzedni wpis
ForzaItalia.pl na stuleciu Alfa Romeo - dzień czwarty
Następny wpis
Fiat bez Vat

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

ForzaItalia.pl na stuleciu Alfa Romeo – dzień piąty