fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Abarth 500e finalistą w kategorii World Urban Car

Abarth 500e finalistą w kategorii World Urban Car

Abarth 500e z powodzeniem wszedł do pierwszej piątki finalistów w kategorii World Urban Car w konkursie 2024 World Car Awards. Pojazd przyciągnął uwagę jurorów, którzy wybrali elektryczny hot hatch jako jednego z finalistów.

Coroczny konkurs World Car Awards, który odbywa się już po raz dwudziesty, jest jednym z najważniejszych na świecie, a jego misją jest wyróżnianie, nagradzanie i inspirowanie doskonałości motoryzacyjnej, przywództwa i innowacji w szybko zmieniającym się przemyśle motoryzacyjnym w skali globalnej.

Abarth 500e będzie rywalizował w klasie World Urban Car 2024 wraz z czterema innymi rywalami. Finaliści zostali wybrani przez panel ponad stu międzynarodowych dziennikarzy motoryzacyjnych z 29. krajów, którzy wskazali swoich faworytów w tajnym głosowaniu po jazdach testowych, sfilmowanych i transmitowanych przez World Car TV. 

Zwycięzcy wszystkich sześciu kategorii, w tym tej, w której rywalizuje Abarth 500e, zostaną ogłoszeni 27. marca podczas ceremonii wręczenia nagród na żywo podczas New York International Auto Show, najpopularniejszych targów motoryzacyjnych w Ameryce Północnej.

Pierwszy w pełni elektryczny Abarth 500e może pochwalić się mocą 155 KM i 235 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Sprint ze startu zatrzymanego do 100 km/h „załatwia” w 7 sekund. Kierowca ma do wyboru trzy tryby jazdy: Turismo, Scorpion Street i Scorpion Track, zmieniających charakter pojazdu. Samochód korzysta z akumulatora o pojemności 42 kWh, do tego możliwe jest ładowanie przy pomocy szybkiego złącza 85 kW. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
Forza Italia 2024 - Pałac Rozalin - znamy datę
Next post
Tak brzmi Ferrari SF-24

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Abarth 500e finalistą w kategorii World Urban Car