fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA Heritage będzie obecne na Rétromobile 2020

FCA Heritage będzie obecne na Rétromobile 2020

Od 5 do 9 lutego FCA Heritage weźmie udział w Rétromobile 2020, jednej z najważniejszych europejskich imprez poświęconych pojazdom zabytkowym. Wydarzenie odbędzie się w imponującym centrum wystawowym Paris Expo Porte de Versailles

Prestiżowe francuskie targi motoryzacyjne gościć będą ponad 1000 niezwykłych samochodów i około 620 międzynarodowych wystawców, zajmujących sale wystawowe o łącznej powierzchni ponad 72 tys. metrów kwadratowych. Na plakacie promującym Rétromobile 2020 znalazł się model 8C 2900 marki Alfa Romeo, świętującej w tym roku 110. rocznicę powstania.

Na prestiżowej francuskiej wystawie FCA Heritage zaprezentuje nowe materiały marketingowe, ekscytujące stoisko z nowym designem, a przede wszystkim szeroką gamę samochodów ze swojej cennej, historycznej kolekcji. Jednym z nich będzie bardzo rzadki model z 1910 r. 24 HP. Był to pierwszy pojazd wyprodukowany przez mediolańskiego producenta samochodów, który powstał 24 czerwca 1910 r. pod nazwą A.L.F.A. (Anonima Lombarda Fabbrica Automobili). Na stoisku pojawi się także Alfa Romeo 6C 1500 SS. Model ten, dopieszczony przez specjalistów z FCA Heritage, triumfował w Mille Miglia 2019. Te dwa dzieła sztuki są zazwyczaj pokazywane w Museo Storico Alfa Romeo w Arese. 

W centrum uwagi znajdzie się również ponadczasowy Fiat Panda, który w tym roku obchodzi 40-lecie istnienia. Obok modelu 30 z 1980 roku stać będzie wyjątkowa odmiana PandyJolly – zbudowana w 2006 roku. Dwa wystawowe samochody mają podkreślić świeżość i urok tego modelu, który podbił serca ponad 7,5 mln ludzi na całym świecie.

Odwiedzający wystawę Rétromobile 2020 będą mogli również przyjrzeć się nowym zderzakom legendarnej Lancii Delty HF Integrale. Są to pierwsze części zamienne z gamy Heritage Parts, dedykowane do pojazdów zabytkowych i produkowane przez FCA Heritage we współpracy z Moparem. 

Na stoisku pojawią się również trzy aktualne modele: sportowa Alfa Romeo Giulia MY20 Villa d’Este Red, Abarth 695 70° Anniversario oraz ekskluzywny Fiat Panda Trussardi. Jest to idealny sposób na pokazanie szerokiej publiczności, jak rarytasy z przeszłości pozostają źródłem inspiracji dla aut wytwarzanych współcześnie, bezcenną spuścizną, którą może się pochwalić niewielu producentów.

Wcześniej można było niemal wszystkie te samochody obejrzeć podczas turyńskiego Automotoretro.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Lamborghini chce umocnić swoją pozycję w USA za sprawą wyścigów
Następny wpis
Alfa Romeo 6C 1750 trafi pod młotek

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

FCA Heritage będzie obecne na Rétromobile 2020