fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Fiat 500 do wypożyczenia na Litwie i w Estonii w ramach carsharingu

Fiat 500 do wypożyczenia na Litwie i w Estonii w ramach carsharingu

Ikoniczny model Fiat 500 jest już dostępny dla osób korzystających z usług spółki CityBee na Litwie i w Estonii. Na tamtejszych ulicach łącznie pojawiło się ponad 400 takich samochodów.

Jak twierdzi producent, Fiat 500 to ikona włoskiego wzornictwa, przyciągająca ludzi niezależnie od tego, dokąd zmierzają. Oprócz urokliwego wyglądu i charakteru, pięćsetka wyróżnia się również dynamiką jazdy i kompaktowymi wymiarami. Te dwie rzeczy sprawiły, że model 500 stał się najpopularniejszym samochodem miejskim na Starym Kontynencie.

FCA dostarczył ponad 400 samochodów świętując nowo nawiązaną współpracę. Citybee działa w 16 miastach w 4 krajach: na Litwie, Łotwie, w Estonii i w Polsce, a jego flota liczy ponad 5,5 tys. pojazdów (w tym samochody osobowe, dostawcze, skutery elektryczne i rowery). Z usług firmy korzysta prawie 550 tys. użytkowników. Misją przedsiębiorstwa jest upraszczanie codziennego życia poprzez oferowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie mobilności miejskiej.

CityBee powstało w 2012 roku na Litwie. Po 7 latach stało się wiodącą firmą zajmującą się wypożyczaniem samochodów w Europie Środkowej i Wschodniej. Litewskie przedsiębiorstwo należy do Modus Group – międzynarodowej grupy firm, skupiającej się głównie na energii odnawialnej, usługach mobilności i biznesie motoryzacyjnym. 

Niedawno model 500 został wycofany z rynku amerykańskiego. Fiat powoli przymierza się do wypuszczenia na rynek jego następcy, który ma być sprzedawany wyłącznie w wariancie w pełni elektrycznym

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
FCA Heritage wystawia samochody w 3 europejskich muzeach
Następny wpis
Charles zakończył ostatni wyścig sezonu na podium

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Fiat 500 do wypożyczenia na Litwie i w Estonii w ramach carsharingu