fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Niezwykła kolekcja klasycznych aut odnaleziona w holenderskiej stodole

Niezwykła kolekcja klasycznych aut odnaleziona w holenderskiej stodole

Niesamowita kolekcja 230 klasycznych samochodów została odkryta w trzech budynkach. Rzadkie auta takich marek, jak m.in. Ferrari, Lancia, Alpina, Mercedes i BMW, gromadził przez 40 lat pewien tajemniczy holenderski kolekcjoner.

Kolekcja została odkryta w trzech budynkach, które wcześniej były utrzymywane w tajemnicy przed wszystkimi z wyjątkiem garstki osób. Teraz te pojazdy trafiły na sprzedaż. Wśród nich jest żółta Lancia B20, która pan Palmen nabył około 40 lat temu. Wspomniany jegomość był na tyle subtelny w swoich działaniach, że nawet jego sąsiedzi nie wiedzieli, co przechowuje w swoich magazynach. W rezultacie niewielu z nich wiedziało o istnieniu tej niezwykłej kolekcji.

Przez lata Palmen rzadko sprzedawał samochody i – jak wynika z prezentowanych w galerii pojazdów – miał doskonały gust. Jego kolekcja rozrosła się do tego stopnia, że mieściła się w trzech budynkach: dwóch magazynach i kościele.

Teraz, gdy całość została zakupiona przez Galerię Aaldering, wszystkie auta przeniesiono do jednego z trzech magazynów, który znajduje się w Dordrecht koło Rotterdamu. Sprzedażą aut zajmie się firma Classic Car Auctions.

Chociaż pojazdy są niezaprzeczalnie brudne (w końcu znaleziono je w stodole), Classic Car Auctions i Galeria Aaldering twierdzą, że są w dobrym stanie, choć wymagają odrestaurowania. Pan Palmen podobno sam utrzymywał kolekcję i dbał o regularnie uruchamianie silników. Bez wątpienia trzeba będzie wykonać sporo pracy, by odświeżyć większość samochodów.

Osoby zainteresowane autami z tej kolekcji mogą je licytować na nadchodzącej aukcji Palmen Barnfind, która rozpocznie się online 19 maja 2023. Samochody będzie można obejrzeć w dniach 27, 28 i 29 maja, a aukcja zakończy się w trzech terminach: 5, 6 i 7 czerwca.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Fiat najlepszą marką w kategorii aut miejskich według czytelników AUTO BILD
Next post
Wietnamczyk zbudował replikę LaFerrari z niezwykłą dbałością o detale

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Niezwykła kolekcja klasycznych aut odnaleziona w holenderskiej stodole