fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

We Włoszech sprzedaż nowych aut w marcu spadła o 5,7%

We Włoszech sprzedaż nowych aut w marcu spadła o 5,7%

Sprzedaż nowych samochodów we Włoszech spadła w zeszłym miesiącu o 5,7%. Sporo osób wstrzymało się z decyzją o nabyciu nowego pojazdu ze względu na negocjacje polityczne mające na celu utworzenie nowego rządu po ostatnich wyborach.

Według danych opublikowanych przez włoskie ministerstwo transportu, liczba rejestracji spadła do 213 731. W marcu odnotowano spadek o 1,5% w porównaniu z 2017, co częściowo było spowodowane jednym dniem sprzedażowym mniej. W efekcie to był drugi miesiąc z rzędu „na minusie” po tym, jak rejestracje w lutym zmniejszyły się o 1,4%. Zdaniem prezesa stowarzyszenia branżowego ANFIA, Auerlio Nervo, niepewność polityczna i wolniejsze ożywienie gospodarcze zaważyły na popycie.

Jak wynika z danych stowarzyszenia importerów samochodów UNRAE, szczególnie dotknięty został rynek klientów indywidualnych, na którym odnotowano największe, 15-procentowe spadki. W międzyczasie liczba rejestracji samochodów przed przedsiębiorstwa wzrosła o 5,9%, a przez producentów i dealerów – o 10%. Wzrósł udział pojazdów napędzanych silnikiem benzynowym z 33,3% do 33,9%, podczas gdy turbodiesle straciły z 56,4% do 54,5%.

To był słaby miesiąc dla lidera rynku – Fiat Chrysler Automobiles – ze względu na 13-procentowe załamanie. Aż o 20% zmalały rejestracje aut marki Fiat. Sprzedaż trochę ożywiły SUV-y Jeepa. Amerykańska marka odnotowała 78% wzrost, co jest zasługą wysokiego popytu na nowy kompaktowy samochód – Compassa. Lancia poszybowała w dół o 37%, a Alfa Romeo w górę o 17%.

W ujęciu kwartalnym, sprzedaż nowych aut we Włoszech zmalała o 1,5%, do 574 130.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Kolejna edycja Ferrari Racing Days
Alfa Romeo Giulietta BTCC
Next post
Świetny występ Giulietty w BTCC. Było podium!

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

We Włoszech sprzedaż nowych aut w marcu spadła o 5,7%