Kategorie: News

Świetny start kampanii 2023/24 F1 dla Alfa Romeo F1 Team KICK Esports. P1 dla Thomasa Ronhaara


Alfa Romeo F1 Team KICK Esports cieszył się wspaniałym początkiem swojej kampanii Mistrzostw Świata Sim Racing 2023/24 F1, z Thomasem Ronhaarem, który odniósł zwycięstwo na wirtualnym torze Bahrain International Circuit.

W rundzie pierwszej, która odbyła się w Jönköping w Szwecji podczas DreamHack Winter 2023, jednych z największych i najbardziej znanych zawodów e-sportowych, kierowcy Alfa Romeo F1 Team KICK Esports – Thomas Ronhaar i Brendon Leigh, ustawili się na starcie wyścigu, a Matthijs van Erven usiadł na ławce rezerwowych. Thomas wpierw sięgnął po pole position, a następnie w wyścigu dowiózł prowadzenie do mety, podczas gdy Brendon zmagał się bardziej z problemami na swoim symulatorze wyścigowym, zajmując dopiero czternaste miejsce na starcie i nadrabiając kilka miejsc podczas wyścigu, ostatecznie kończąc na 12. miejscu.

Wyniki te plasują Thomasa na szczycie klasyfikacji kierowców. Do tego Alfa Romeo F1 KICK Esports zajmuje najwyższe miejsce w klasyfikacji konstruktorów ex aequo z Ferrari i Mercedesem.

Thomas Ronhaar:

To był niesamowity wyścig – i co za sposób na rozpoczęcie naszej kampanii 2023/24! Po zdobyciu pole position mogłem cieszyć się świetnym startem i zastosować mocną strategię przez cały wyścig, co pozwoliło mi przekroczyć linię mety jako pierwszy. Jestem dumny z całej pracy wykonanej przez ponad dziewięć miesięcy za kulisami i z niesamowitej atmosfery w naszym zespole, od kierowców po menedżerów i inżynierów. Pokazaliśmy nasze tempo od samego początku, co świadczy o naszym zamiarze walki na czele stawki. Oczywiście osobiście jestem zadowolony z mojego występu podczas pierwszej rundy i z tego, że sprawdziłem się w tym wielkim wydarzeniu LAN. Już nie mogę się doczekać kolejnych.

Brendon Leigh:

Przede wszystkim gratuluję Thomasowi osiągniętych wyników. Osobiście jestem dumny z pracy wykonanej podczas przygotowań do tego wydarzenia i z rodzinnego ducha, który narastał między nami. Niestety, kilka czynników poza naszą kontrolą spowodowało problemy z wydajnością symulatora wyścigowego, przez co nie mogłem w pełni wykorzystać jego możliwości. Oczywiście jest to frustrujące, ale zachowaliśmy pozytywne nastawienie, pracując nad maksymalnym możliwym wynikiem – czuję, że to osiągnęliśmy. Teraz, przed drugą rundą, chcemy uporać się z ograniczeniami, aby skupić się na powrocie do walki o mistrzostwo.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Ostatnie wpisy

Pagani Huayra 70 Derecho zadebiutuje w Goodwood. Limitowany roadster z ręczną skrzynią i V12

Pagani odkrywa karty przed tegorocznym Goodwood Festival of Speed, prezentując model Huayra 70 Derecho. To…

3 godziny temu

Stellantis sięga po Fiata Pandinę, by nie stracić marki Autobianchi. W tle spór z włoskim rządem

Stellantis przygotowuje specjalną edycję modelu Fiat Pandina, która ma pełnić rolę znacznie ważniejszą niż tylko…

3 godziny temu

Maserati pokaże odświeżoną gamę modeli na Goodwood Festival of Speed 2026

Maserati potwierdza swoją obecność na tegorocznym Goodwood Festival of Speed (9-12 lipca 2026). W malowniczej…

1 dzień temu

Lancia z sukcesami w Rajdzie Rzymu. Pesavento triumfuje w Junior ERC

Rajd Rzymu – trzecia runda mistrzostw Europy (ERC) – stał pod znakiem dominacji Lancii. Davide…

1 dzień temu

Volkswagen może sprzedać Lamborghini i Ducati. Powodem kosztowna restrukturyzacja

W grupie Volkswagena ponownie pojawiły się spekulacje dotyczące możliwej sprzedaży Lamborghini i Ducati. Jak informuje…

2 dni temu

Zwycięska Lancia Fulvia HF wróciła do Monako. Legendarny samochód można oglądać na wystawie

Od 1 lipca do 6 września w Grimaldi Forum w Monako można oglądać wystawę „Monako…

3 dni temu