Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Unikatowe SF90 Stradale świętuje 10. rocznicę Ferrari Cavalcade

Unikatowe SF90 Stradale świętuje 10. rocznicę Ferrari Cavalcade

Ferrari zaprezentowało specjalny model SF90 Stradale, który powstał, aby uczcić 10. rocznicę słynnej przejażdżki Ferrari Cavalcade.

Tym, co natychmiast przyciąga wzrok i sprawia, że SF90 Stradale wyróżnia się od zwykłego modelu, jest lakier Rosso Taormina. Odcień czerwieni inspirowany jest kolorami, jakie można dostrzec u zboczy aktywnego stratowulkanu na Sycylii – Etny. Prezentowany na renderingach egzemplarz został wzbogacony o elementy z włókna węglowego, w tym: przedni splitter, progi boczne, wloty powietrza i dyfuzor. Podobać się mogą również pozostałe czarne elementy – kratki w zderzaku, felgi i dach. 

W SF90 zastosowano także kilka innych niestandardowych rozwiązań. Na przykład na drzwiach znajdują się duże naklejki z numerem 39, a także małe amerykańskie flagi. W oczy rzucają się czerwone zaciski hamulcowe.

Nie wiadomo jeszcze, ile kosztuje ten konkretny egzemplarz, ale jego właściciel już wkrótce ma odebrać swój drogocenny pojazd. Wyjątkowe akcenty nie kończą się tylko na elementach zewnętrznych – w kabinie znajdziemy wiele akcentów w kolorze Rosso Taormina, m.in. na siedzeniach i panelach drzwi. Łopatki za kierownicą także wykończono w kolorze czerwonym.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Jedno z ośmiu Ferrari F50 z kierownicą po prawej stronie na sprzedaż
Next post
Alfa Romeo F1 Team ORLEN i WEB EYEWEAR nawiązali wieloletnią współpracę

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

Back
SHARE

Unikatowe SF90 Stradale świętuje 10. rocznicę Ferrari Cavalcade