fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Klasyczne Nowe Włochy

Klasyczne Nowe Włochy

Impreza dedykowana klasycznym włoskim maszynom, zaplanowana w dzielnicy Włochy w Warszawie, skupiająca marki od Ferrari po Riva i Lamborghini… Czego tu nie lubić? To był bardzo udany debiut!

2 lipca 2022 wzięliśmy udział w spotkaniu pod nazwą Klasyczne Nowe Włochy, które zostało zorganizowane przez Vintage Maserati Club we współpracy z dzielnicą Włochy w Warszawie. To nowa propozycja w kalendarzu, która mnie szczególnie ucieszyła. Od początku przygotowań staraliśmy się aktywnie wesprzeć promocję tego wydarzenia. Wszyscy uczestnicy w pakietach startowych otrzymali m.in. nasze albumy wydane w dziesiątą rocznicę Forzy.

Recepta spotkania była bardzo skuteczna. Klimatyczne miejsce w mieście, w dzielnicy Włochy, zamknięty dla ruchu odcinek, który był chętnie odwiedzany przez spacerowiczów. Włoska muzyka w tle, koncert w parku na żywo, live cooking z lokalną włoską restauracją, smaczna kawa a przede wszystkim ciekawie dobrane włoskie pojazdy. Od egzotyków w postaci Ferrari Testarossy, przez klasyczne Fiaty 500, Alfy Giulie i Fiaty 850 po unikaty jak… Lamborghini DL25.

Tak, był to debiut na imprezie w Polsce, traktora Lamborghini DL25 pochodzącego z 1954 roku. Został kupiony z kolekcji Fabio Lamborghini, bratanka założyciela słynnej marki. Nie zabrakło także ciekawostki w postaci motorówki Riva Florida z 1953 r.

Format spotkania był bardzo luźny i towarzyski. Dla mnie osobiście była to okazja do nadrobienia kontaktów towarzyskich, na które nie zawsze mam czas w trakcie prowadzenia naszego wydarzenia Forza Italia. Krótkie i luźne rozmowy z uczestnikami, moderowane przez Michała – organizatora wydarzenia, umilały czas spędzony na spotkaniu.
Organizatorzy w ramach konkursu elegancji przyznali główną nagrodę Lancii Flavii Coupe z 1969 r. W pełni zasłużona nagroda dla bardzo ciekawego pojazdu oraz właściciela, który zna każdy szczegół tego modelu.

Serdeczne podziękowania dla organizatorów za to miłe sobotnie spotkanie. Kibicuję mocno i widzimy się na kolejnej edycji 24 czerwca 2023 🙂

Tekst i zdjęcia: Jakub Strzemżalski

 

Previous post
Proces renowacji modelu Ferrari 280 GTO pokazany na filmie
Next post
Zespoły fabryczne Ferrari ogłoszone na FIA WEC w klasie hypercar

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Klasyczne Nowe Włochy