fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ferrari Corsa Baltica 2017 – relacja z Kaszub

Ferrari Corsa Baltica 2017 – relacja z Kaszub

Zgodnie z zapowiedzą, Ferrari Corsa Baltica w ostatnią sobotę lipca wyruszyło na malownicze drogi Kaszub. Prawie 20 różnorodnych i kolorowych włoskich supersamochodów przemierzało najpiękniejsze drogi na Pomorzu tworząc niemałe zamieszanie. Widok młodych chłopców wybiegających z domów i robiących zdjęcia włoskim pojazdom nie był niczym zaskakującym.

Modele takie, jak 599, FF, GT4 Lusso, F430 Scuderia, 458 i 488 cieszyły oczy i… uszy. Z roku na rok rośnie ilość uczestników, ale także wyzwanie przed organizatorami. Trzeba przyznać, że w tym roku mimo niełatwego zadania udało im się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Choć nie obyło się bez małych niespodzianek. Ulewne deszcze, które nawiedziły trójmiasto kilka dni wcześniej, podmyły kawałek drogi, przez co kolumna 20. sportowych aut została przekierowana na nietypowy objazd, dzięki któremu wszyscy dostali możliwość przetestowania, jak ich pojazdy radzą sobie na drodze szutrowej. W planie wycieczki – prócz oczywiście samej jazdy – było zwiedzanie niewielkiego kaszubskiego zoo  z egzotycznymi zwierzętami oraz lunch w jednym z pałacyków.

Kierowcy chwalili jakość pokonywanych dróg, pasażerowie przepiękne krajobrazy mijanych jezior i lasów.

Dla nas był to dzień pełen pozytywnych emocji., dźwięków silników V8 i V12 odbijających się echem w lesie. Takie wspomnienia pozwolą przetrwać kolejny rok oczekiwania na wizytę kolumny Ferrari.

Dzięki uprzejmości Ferrari Polska oraz jednego z kolekcjonerów Ferrari mogliśmy im towarzyszyć w przejażdżce. Zapraszamy do obejrzenia galerii wydarzenia.

Tekst: Krzysztof Wika

Zdjęcia: Agata Wika

Poprzedni wpis
Uwolnić Abartha
Następny wpis
Bez dachu nad głową – Fiat 124 Spider

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Ferrari Corsa Baltica 2017 – relacja z Kaszub