fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

ForzaItalia.pl na stuleciu Alfa Romeo – dzień czwarty

ForzaItalia.pl na stuleciu Alfa Romeo – dzień czwarty

100d4 thumb

Dzisiejszy dzień upływa pod znakiem włoskiego chaosu. Nasze zgrupowanie, powiększone od wczoraj o kolejne 3 załogi wyrusza około 10.30 spod hotelu. W dniu dzisiejszym celem jest Rho Fiera Milano, czyli centrum wystawowe w którym odbywa się rejestracja i pierwsze oficjalne, jubileuszowe spotkanie Alfisti z całego świata.

Rho wita nas ogromnym korkiem, który jednak bliski jest naszemu sercu, bowiem trudno sobie wyobrazić inną okazję do utknięcia pomiędzy Alfą Montreal a Giulią GTAm. Chaos atakuje nas od pierwszych minut. Planowane grupowanie załóg na parkingu według kraju pochodzenia okazuje się fikcją, z powodu poślizgu czasowego organizatorzy zmuszeni są do wpuszczania kolejnych samochodów “jak leci”. Sami jednak organizujemy polski sektor, choć w późniejszym czasie odnajdujemy kilka kolejnych, niezrzeszonych załóg z naszego kraju. Następną godzinę spędzamy w kolejce do rejestracji. Tłum fanów Alfa Romeo jest ogromny. Na parkingu znajduje się już ponad 2 tysiące samochodów. Otrzymawszy wyczekiwany “Centenario Kit”, czyli identyfikatory, jubileuszowe czapeczki oraz naklejki na samochody udajemy się na rekonesans.

Zawartość parkingu robi na nas duże wrażenie. Tyle modeli Sprint Zagato zgromadzono ostatnio w jednym miejscu chyba tylko w fabryce. Podziwianie kolejnych pojazdów jest dla nas również okazją do nawiązywania kontaktów z ich właścicielami. Poza reprezentantami krajów takich jak Francja, Holandia czy Niemcy, spotykamy również miłośników samochodów ze scudetto na masce z Singapuru, Australii czy Japonii. Trzeba przyznać, że ich determinacja, aby dotrzeć na setne urodziny ukochanej marki budzi w nas wielki szacunek.
Ponieważ jeden obraz wart jest tysiąca słów, zamiast opisywania kolejnych samochodowych rarytasów zamieszczamy kilka zdjęć (obszerniejsza galeria dostępna będzie po naszym powrocie).

Kolejnym punktem programu jest przejazd pod mediolańskie Castello Sforzesco, gdzie odbywa się parada uczestników zlotu. I znów lepiej od tekstu opowiedzą o tym zdjęcia:

Czwarty dzień kończymy tradycyjną biesiadą w zaprzyjaźnionej już lokalnej restauracji. Gdyby ktoś z Was przebywał w najbliższym czasie w mediolańskiej dzielnicy Naviglia z przyjemnościa udostępnimy adres. Z pewnością nie wyjdziecie stamtąd rozczarowani.
A tymczasem zapraszamy do śledzenia naszego portalu – jutro dalszy ciąg relacji na żywo, a także podsumowanie ostatniego dnia stulecia.

Tekst: Krzysztof Kubas
Zdjęcia: Jakub Strzemżalski

Poprzedni wpis
ForzaItalia.pl na stuleciu Alfa Romeo - dzień trzeci
Następny wpis
ForzaItalia.pl na stuleciu Alfa Romeo - dzień piąty

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

ForzaItalia.pl na stuleciu Alfa Romeo – dzień czwarty