fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Romeo 33 Stradale gwiazdą konkursu Novita dell’Anno 2024

Alfa Romeo 33 Stradale gwiazdą konkursu Novita dell’Anno 2024

Nowa Alfa Romeo 33 Stradale zatriumfowała w corocznym konkursie organizowanym od 2000 roku przez magazyn Quattroruote. Zdobywając 44,5% głosów ekskluzywny pojazd zdobył nagrodę specjalną w kategorii Dream, potwierdzając swoją atrakcyjność.

W 25. roku istnienia prestiżowy konkurs przyznał trzy nagrody specjalne, w kategoriach Concept, Dream i Lifestyle. Kandydatami były pojazdy sportowe lub serie specjalne, wykluczone z krótkiej listy do nagrody Nowy Samochód Roku – upragnionego tytułu, który włoska marka zdobyła kilkakrotnie za modele 147 (2001), MiTo (2009), Giulietta (2011), Giulia (2017), Stelvio (2018) i Tonale (2023).

W każdej z trzech kategorii specjalnych redakcja Quattroruote wybiera cztery samochody i prosi swoich czytelników o oddanie głosów na stronie internetowej magazynu oraz kanałach mediów społecznościowych. Nowa Alfa Romeo 33 Stradale odniosła przytłaczające zwycięstwo, wyprzedzając trzy supersamochody renomowanych międzynarodowych marek. Wyprodukowana w zaledwie 33.  egzemplarzach, które już wyprzedano, nowa 33 Stradale została zaprojektowana jako unikalne, jedyne w swoim rodzaju dzieło sztuki.

Nowy supersamochód Alfy Romeo jest produkowany we współpracy z firmą Touring Superleggera, zgodnie z unikalnym procesem rzemieślniczym, najwyższymi standardami jakości i obsesyjną dbałością o szczegóły. Jego celem jest zapewnienie najbardziej ekscytujących wrażeń z jazdy i uroku bardzo wąskiemu gronu entuzjastów, którzy wierzyli w projekt od samego początku. Powstała w nowo założonej Bottega Alfa Romeo, gdzie projektanci, inżynierowie i historycy marki najpierw wysłuchali potencjalnych nabywców, a następnie wspólnie opracowali auto – dokładnie tak samo, jak w renesansowych warsztatach renomowanych włoskich producentów nadwozi z lat 60.

Raffaele Russo, Country Manager Alfa Romeo we Włoszech, powiedział: 

Jesteśmy dumni z otrzymania tej prestiżowej nagrody przyznanej nowej 33 Stradale przez czytelników Quattroruote, prawdziwych entuzjastów i ekspertów w dziedzinie międzynarodowej motoryzacji. Aby spełnić marzenia niezbędnym składnikiem jest spora dawka odwagi i szczypta zdrowego szaleństwa. Ten sam przepis zaowocował modelem 33 Stradale z 1967 roku, do dziś uważanym przez wielu za jeden z najpiękniejszych samochodów w historii. Z tą samą śmiałością i wizją Alfa Romeo stworzyła teraz nowe 33 Stradale, „manifest” możliwości włoskiej marki – teraz i w przyszłości – w zakresie stylu i wrażeń z jazdy.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
Lewis Hamilton wystartuje w Ferrari w sezonie 2025
Next post
Fiat zaprezentował 500 w edycji Collezione 1957

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Alfa Romeo 33 Stradale gwiazdą konkursu Novita dell’Anno 2024