fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Centoventi EV Concept, czyli wizja przyszłości według Fiata

Centoventi EV Concept, czyli wizja przyszłości według Fiata

Fiat, przy okazji 120. urodzin i targów motoryzacyjnych w Genewie, zaprezentował nowy model koncepcyjny o nazwie Centoventi. To w pełni elektryczny pojazd miejski opracowany przede wszystkim z myślą o pokoleniu milenialsów.

Nazwa Centoventi po włosku oznacza 120. Samochód wyróżnia się innowacyjnym wnętrzem złożonym z wielu łatwych do podmiany elementów. Zaś konsola centralna składa się ze specjalnych otworów, do których można przymocować szereg akcesoriów. Takie rozwiązanie jest ukłonem w stronę indywidualizacji pojazdu. W zamyśle producenta zakup nowych elementów (jest ich około 120) możliwy byłby w salonie, przez internet, na rynku wtórnym. Alternatywnie możliwe byłoby ich wydrukowanie za pomocą drukarki 3D.

Siedzenia zostały wykonane z innowacyjnych materiałów ekologicznych. Kolor poszczególnych elementów, z których się składają, może zostać dobrany wedle życzenia potencjalnego właściciela. W bazowym wariancie Fiat nie oferuje wyświetlacza systemu multimedialnego – zamiast tego użytkownik może podpiąć swój telefon, by ten pełnił taką samą funkcję. Dla osób niegotowych na takie rozwiązanie przygotowano 20-calowy wyświetlacz.

Zasięg Fiata to również kwestia… personalizacji. Wynosi od 100 kilometrów w przypadku jednej baterii, do 500 w przypadku pięciu. Wszystko zależy od potrzeb klienta, a także zasobności portfela.

Kolejną innowacją jest wyświetlacz umieszczony między tylnymi światłami, za sprawą którego miejski Fiat może wcielić się w rolę „narzędzia” w rozumieniu mediów społecznościowych. Kierowca może w ten sposób przekazać wiadomość np. do kierowcy pojazdu jadącego z tyłu. Możliwe jest to wyłącznie na postoju. Gdy samochód się porusza wyświetlany jest napis Fiat. W zamyśle twórców Centoventi EV Concept może z łatwością posłużyć jako przestrzeń do reklamy. My jednak nie możemy oprzeć się wrażeniu, że to rozwiązanie mogłoby przyczynić się do eskalacji agresji drogowej.

Fiat Centoventi EV Concept mierzy 3680 mm długości, 1527 mm wysokości i zaledwie 1740 mm szerokości. Rozstaw osi wynosi 2430 mm.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Tonale Concept to hybrydowy SUV Alfy Romeo
Następny wpis
Oto Puritalia Berlinetta. Ma 965 KM

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Centoventi EV Concept, czyli wizja przyszłości według Fiata