fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Dealer sprzedaje żółte Ferrari Enzo i F50

Dealer sprzedaje żółte Ferrari Enzo i F50

Brytyjski dealer sprzedaje Ferrari Enzo i F50, z których oba są pomalowane w żółtym kolorze Giallo Modena.

Zaczynając od Enzo, jest to jeden z zaledwie 37 egzemplarzy w tym kolorze i został dostarczony jako nowy do Wielkiej Brytanii. Ma srebrne felgi, a wnętrze obszyte jest skórą z diamentowym szwem, która powstała na specjalne życzenie klienta. W kabinie znajdują się również kontrastujące żółte przeszycia na kierownicy, osłonie hamulca ręcznego, podsufitce i schowku.

Samochód pozostawał w kolekcji pierwotnego właściciela przez około dwa lata zanim został przejęty przez obecnego opiekuna w sierpniu 2020 roku. Dzięki renowacji pojazd przywrócono do standardów konkursowych. Auto przejechało zaledwie 15 900 km.

F50 również wymieniony przez DK Engineering jest jednym z zaledwie 31 egzemplarzy pomalowanych w kolorze Giallo Modena. Został on pierwotnie sprzedany w Szwajcarii, gdzie pozostawał do 2008 roku. Potem trafił do Wielkiej Brytanii i od tego czasu jest schowany w garażu. 

Sercem F50 jest silnik V12 o mocy 512 KM. Od nowości samochód przejechał 12 500 kilometrów. Niedawno przeszedł obszerny serwis. Nie podano do publicznej wiadomości żadnych cen ani Enzo, ani F50 – ale każdy, kto chce kupić oba, prawdopodobnie będzie musiał rozstać się z kwotą co najmniej równowartości 15 mln zł.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: DK Engineering

Previous post
Ferrari 250 GT Alloy Coupe by Boano sprzedane za 1,3 mln dolarów
Next post
Ferrari opowiedziało o hybrydach. Od LaFerrari, przez SF90 Stradale po 296 GTB

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Dealer sprzedaje żółte Ferrari Enzo i F50