fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ekspedycja Urusa pokonała ponad 6500 km w Japonii

Ekspedycja Urusa pokonała ponad 6500 km w Japonii

Automobili Lamborghini Japan rozpoczęło projekt UNLOCK ANY ROAD JAPAN, w ramach którego pokonano trasę liczącą ponad 6500 km na pokładzie dwóch Urusów. Podróż trwała od 26 kwietnia i rozpoczęła się w Fukoki. Obejmowała 17 różnych etapów i skończyła się 23 maja w Tokio. 

Dwa Urusy ekspedycji zostały specjalnie spersonalizowane przez dział projektowy Lamborghini Centro Stile: jeden w specyfikacji Giallo Inti Pearl Capsule, a drugi w Blu Astraeus.

Swoją podróż rozpoczęły w Fukuoce i w pierwszej połowie trasy przejechały przez zapierające dech w piersiach scenerie Hiroszimy, Kobe, Osaki, Nagoi, Kanazawy, Yamagaty i Akity. Podróżując na północ wzdłuż Morza Japońskiego, Urusy przejechały przez Hokkaido, Sendai i Jokohamę, zanim dotarły do ostatecznego celu: THE LOUNGE TOKYO w Roppongi, w Tokio.

Projekt komunikował piękno, dynamizm i inne uroki Japonii, demonstrując jednocześnie absolutną wszechstronność Urusa: pierwszego na świecie super SUV-a, łączącego w sobie duszę supersportowego samochodu z funkcjonalnością SUV-a. Producent z Sant’Agata Bolognese twierdzi, że jako kwintesencja wolności Urus umożliwia kierowcom podróż po każdej drodze i eksplorację każdego terenu: od torów po piasek, lód, żwir czy skały.

W punkcie startowym Fukuoka wycieczka odwiedziła Miyajidake Shrine, które słynie z widoku na Road of Light, a następnie przeniosła się do Hiroszimy, z przystankiem przy kopule bomby atomowej. W Kagawie dwa Urusy przemierzały Flower Park Urashima z polami kwiatowymi i widokiem na ocean, a następnie 12300-metrowy Wielki Most Seto. Jazda kontynuowana była do Bizen City, które oferuje eleganckie widoki na Japonię oraz do zamku Himeji. Ten ostatni obiekt jako pierwszy w Japonii został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego..

Z widokiem na zaciszny wodospad Juni głęboko w górach, konwój pokonał off-roadowy szlak Nara Trial Mountain przez błotnisty teren. Podczas jazdy SUV-y przeprawiły się przez rzekę Yoshino Koinobori, a następnie dotarły do Shigiikoma Skyline, z której roztaczały się piękne nocne widoki.

Po spokojnej przejażdżce przez piękną drogę Nishinooka Bamboo Forest Road, wycieczka zatrzymała się przy świątyni Yasaka Shrine, o której mówi się, że została stworzona ponad 1300 lat temu. Następnie kontynuowano podróż przez Pacific Long Beach z majestatycznym odcinkiem pięknego, błękitnego oceanu; potem przez jezioro Biwa, które jest największym jeziorem Japonii, aż w końcu dotarto do wioski Shirakawa-go, otoczonej dziewiczym krajobrazem Japonii.

W końcu konwój dotarł do dzielnicy Higashi Chaya, która jest usiana tradycyjnymi kamienicami z charakterystycznymi czerwonymi oknami z kratownicami. Po wjechaniu na Chirihama Nagisa Driveway samochody mogły przejechać po piaszczystej plaży.  W prefekturze Yamagata SUV-y Lamborghini zostały sfotografowane na wyspie Hakusan, która znajduje się przy plaży Yura. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Unikatowa Alfa Romeo GT Junior CLR trafiła na aukcję. I nie została sprzedana
Next post
Ferrari Testarossa Spider by Straman sprzedane za 168 000 dolarów

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Ekspedycja Urusa pokonała ponad 6500 km w Japonii