fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Elektryczny Fiat 500e

Elektryczny Fiat 500e

Fiat 500e

Z Fiatem 500 zrobiono już niemal wszystko. Włoski maluch był do tej pory autem wyścigowym, udawał Ferrari, a potem Maserati. Ostatnio “pięćsetka” stała się vanem, a tuż za rogiem czeka także uterenowiony van, mający konkurować z Mini Countrymanem. Tunerzy wyczarowali ponad 200- i 300-konne odmiany tego auta, a niemiecki G-Tech stworzył 500 Sportester z… obniżoną linią dachu.

Ostatnie słowo należy jednak do Fiata, który na targi motoryzacyjne w Los Angeles, mające rozpocząć się pod koniec listopada, przywiezie elektryczną wersję swojego bestsellera, nazwaną 500e.

Z zewnątrz auto praktycznie nie różni się od benzynowego czy wysokoprężnego odpowiednika. Uwagę w jego przypadku zwracają pomarańczowa barwa, boczne dokładki, przeprojektowany przedni zderzak z jasnym pasem w dolnej części oraz nowe koła.

Fiat 500e

W kabinie w miejsce lewarka zmiany biegów pojawiły się przyciski wyboru trybu jazdy. Nowy jest także zestaw wskaźników.
Niestety, Włosi nie podali żadnych informacji na temat mocy silnika elektrycznego, pojemności akumulatorów, ani też zasięgu auta. Wiadomo tylko, że Fiat 500e nie wytwarza spalin, jest cichy w czasie jazdy i gardzi paliwem.

Fiat 500e

Pierwszy raz elektryczne dziecko włoskiego koncernu zostało zaprezentowane 18 listopada w Stanach Zjednoczonych przy okazji wręczenia amerykańskich nagród muzycznych – “American Music Awards”.

Ł»ródło: http://motoguru.pl

 

Poprzedni wpis
Milionowa "pięćsetka"
Następny wpis
Fiat Panda 4×4 - polska cena

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Elektryczny Fiat 500e