fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA Heritage zawita do Paryża z okazji Festival Automobile International

FCA Heritage zawita do Paryża z okazji Festival Automobile International

Zbliża się 34. edycja Festival Automobile International w Paryżu. Będzie to „retrospektywna, włoska wystawa”. Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć jeden z najbardziej ikonicznych modeli Fiata – pięćsetkę – w paru wydaniach.

Oddział Fiat Chrysler Automobiles Heritage przygotował pięć Fiatów 500, reprezentujących różne okresy w dziejach historii motoryzacji. Wśród nich będą trzy bardzo wyjątkowe egzemplarze, w tym prototyp Trepiuno z 2004, 500 numer 001 z 2007 i koncept 500 Coupe byZagato z 2011 (na zdjęciu). Obok pojawią się dwa klasyki – 500 D i 500 Jolly Giardinetta. Te dwa ostatnie pojazdy należą do francuskiego klubu zrzeszającego fanów Fiata.

Wystawa zostanie otwarta 30. stycznia 2019 roku i zakończy się cztery dni później – 3 lutego. Godziny otwarcia są różne, w zależności od dnia – środa od 13 do 18, czwartek i niedziela od 10 do 18, a w piątek i sobotę od 10 do 19. Cena standardowego biletu to 15 euro. Nastolatkowe w wieku od 10 do 18 lat i studenci (za okazaniem legitymacji) do 25 roku życia zapłacą 8 euro. Najmłodsi, wojskowi i niepełnosprawni wejdą za darmo w przypadku, gdy będą mieli towarzyszy. Dla grup składających się z przynajmniej 10 osób przewidziano zniżkę do 8 euro za osobę.

Przy okazji odwiedzający będą mogli podziwiać wystawę pojazdów koncepcyjnych. I to wszystko w obrębie Hotel National Des Invalides w Paryżu. Co więcej, wyłoniony zostanie m.in. najładniejszy samochód spośród obecnie produkowanych. Nominowane zostały Mercedes klasy A, nowy Jeep Wrangler, Fiat 500X, DS 3 Crossback, Peugeot 508, Kia ProCEED i nowy Range Rover Evoque.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Fiat Tipo doczekał się odmiany Sport
Następny wpis
Mick Schumacher dołączył do Ferrari Driver Academy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

FCA Heritage zawita do Paryża z okazji Festival Automobile International