fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Fiat 126 w barwach LOT-u w wyjątkowej sesji zdjęciowej

Fiat 126 w barwach LOT-u w wyjątkowej sesji zdjęciowej

Na płycie krakowskiego lotniska Balice zorganizowana została sesja Fiata 126 PPL LOT z 1987 roku w oryginalnym malowaniu samochodu służbowego z lat 8.0 oraz samolotu rejsowego PPL LOT – Embraer 195 i Bombardier Q400

Widoczny na zdjęciach Fiat to samochód grupy pokazowej 126HOOLIGANS RACING, który swoim malowaniem nawiązuje do unikatowego egzemplarza opracowanego w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym FSM (OBR FSM) dla celów sportowych i badawczych. Waży niewiele ponad 500 kg i jest napędzany 56-konnym silnikiem. Dysponuje także klatką bezpieczeństwa RAce CAges i fotelami kubełkowymi z pięciopunktowymi pasami. Malowanie jednoznacznie nawiązuje swoją kolorystyką i grafiką do PPL LOT. Fiat w tym malowaniu był bohaterem serialu 07 Zgłoś się. Auto na Okęciu miało numer seryjny 423. 

Pojazd o numerze rejestracyjnym KR 99J jest własnością jednego z kolekcjonerów klubu 126HOOLIGANS RACING – Marcina Małysza, dziennikarza motoryzacyjnego, który opowiedział nieco więcej o historii pojazdu:

Fiat 126 towarzyszył mi w życiu właściwie od zawsze. To na nim, mając 13 lat, uczyłem się jeździć, później – mając już prawo jazdy, jako młody chłopak samodzielnie nim podróżowałem. Pasja powróciła 11 lat temu i od tej pory Fiaty 126 są stałymi mieszkańcami mojego garażu. W 2015 r. przeglądając archiwalne fotografie, trafiłem na zdjęcie „malucha” na lotnisku Warszawa Okęcie w barwach PLL LOT i to właśnie wtedy pojawiła się koncepcja dokładnego odtworzenia zabytkowego malowania, ale na historycznej, rajdowej wersji samochodu. Efektem kilkuletniej pracy jest ten oto pojazd. Sesja dzięki uprzejmości PLL LOT oraz Kraków Airport odbyła się na płycie postojowej lotniska w Balicach, w towarzystwie samolotów Embraer 195 oraz Bombardier Q400, podstawionych dzień wcześniej w odpowiednie miejsca. Autorami zdjęć są Fryderyk Zyska, wykładowca Krakowskiej ASP i projektant nadwozi samochodowych oraz Katarzyna Piszczek, fotograf na co dzień specjalizujący się w zdjęciach podwodnych.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe / Fryderyk Zyska / Katarzyna Piszczek

Poprzedni wpis
Szef działu strategii w Scuderia Ferrari przeanalizował wyścig na Spa
Następny wpis
MC20 w kolejnym zwiastunie. Zadebiutuje 9. września 2020

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Fiat 126 w barwach LOT-u w wyjątkowej sesji zdjęciowej