fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Maluch Fiata powrócił i szaleje

Maluch Fiata powrócił i szaleje

Piątka drzwi i nowocześniejsza karoseria niż w legendarnym poprzedniku. Włoski koncern reinkarnował swój przebój sprzed lat i teraz odcina kupony.

Pamiętacie fiata uno? Kwadratowe, praktyczne choć niepozbawione wad autko? Obecnie to tani, poręczny samochodzik. Ma swoich fanów i mimo denerwujących usterek jego utrzymanie udźwignie niemal każdy. W czasach świetności był obiektem pożądania…

Fiat odrodził swój bestseller sprzed ponad 20 lat… Kształt nowego uno do złudzenia przypomina obecną pandę, zresztą autko zbudowano właśnie na platformie "małego misia". Nowe uno na początku zadebiutowało w Brazylii (co ciekawe poprzednia generacja uno jeszcze jest produkowana w tym kraju), gdzie będzie sprzedawane także w uterenowionej wersji Way – plastikowe nakładki ochronne i najpewniej napęd 4×4.

Nowy Uno to część planu pięcioletniego jaki ujawnił dyrektor generalny Fiata Sergio Marchionne. Zanosi się na sukces… Jak informuje włoski koncern, w ciągu kilku tygodni od premiery dostawy modelu osiągnęły w Brazylii poziom około 20 tys. egzemplarzy.

Fiat jest aktualnie liderem rynku brazylijskiego. Co ciekawe Brazylia wyprzedziła już Włochy jako największy na świecie rynek zbytu oraz kraj produkcji samochodów. W 2009 roku zakład w brazylijskim Betim opuściło niemal 730 tys. aut. Dla porównania, zeszłoroczny wynik zakładu w Tychach był rekordowy w historii Fiat Auto Poland – produkcja ociągnęła poziom prawie 606 tys. samochodów (+22,9 proc.).

Poprzedni wpis
Zobacz raj dla Twoich oczu!
Następny wpis
Kto jest gorszym kierowcą - kobieta czy facet?

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Maluch Fiata powrócił i szaleje