Lamborghini Diablo VT 6.0 w niebieskim kolorze Monterey Blue zostało wystawione na sprzedaż. W rękach dealera jest od 2016 roku. Od nowości przejechało około 30,5 tysięcy kilometrów. Ma czystą historię Carfax.
Ogłoszenie z tym egzemplarzem pojawiło się na portalu Bring a Trailer. VT 6.0 był ostatnią wersją Diablo i wszystkie jego zewnętrzne panele nadwozia, z wyjątkiem dachu i drzwi, są wykonane z włókna węglowego. Pojazd porusza się na felgach ze stopu magnezu OZ, obutych w opony 235/35ZR18 z przodu i 335/30ZR18 z tyłu. Wyposażono go również w ogromne tarcze hamulcowe o średnicy 365 mm z przodu i 335 mm z tyłu, które zostały zamontowane w grudniu 2020 wraz z nowymi przewodami i przednimi kanałami chłodzącymi.
W kabinie samochodu znajduje się skórzana tapicerka Crema – dostrzeżemy ją na kubełkowych fotelach, panelach drzwi i desce rozdzielczej. Właściciel wyposażył samochód w system nagłośnienia i radioodtwarzacz Sony z funkcją Bluetooth.
Diablo VT 6.0 napędzane jest wolnossącą jednostką V12 o pojemności 6 litrów, która wytwarza 550 KM i 620 Nm momentu obrotowego. Silnik ten jest sprzężony z pięciobiegową skrzynią ręczną.
W momencie wprowadzenia na rynek Diablo VT 6.0 miało sugerowaną cenę detaliczną 274 900 dolarów. Obecnie najwyższa oferta wynosi 250 000 dolarów, a do końca licytacji pozostał niemal cały tydzień. Auto możemy podziwiać również na kilku filmach:
Autor: Tomasz Nowak
Zdjęcia: Materiały prasowe
No Comment