fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Nowa Lancia z Polski! Już się kręci!

Nowa Lancia z Polski! Już się kręci!

Wiemy coraz więcej o nowym aucie z fabryki Fiata w Tychach. Na liniach produkcyjnych spawalni pojawiło się 150 nowych robotów. Zgadniecie co wyspawają?

Przygotowania do produkcji nowej lancii ypsilon w fabryce Fiata w Tychach wkroczyły w końcową fazę. Wkrótce z linii produkcyjnej zjadą pierwsze, próbne egzemplarze tego modelu. Seryjna produkcja ma ruszyć w pierwszym kwartale 2011 r. Auto zadebiutuje w przyszłym roku w czasie wiosennego salonu samochodowego w Genewie.

"Najważniejsze inwestycje w fabryce i u naszych kooperantów, związane z uruchomieniem produkcji nowego modelu, są w końcowej fazie realizacji. Teraz przyszedł czas na praktyczną weryfikację gotowości zakładu do rozpoczęcia produkcji" – wyjaśnił Bogusław Cieślar, szef biura prasowego Fiat Auto Poland. .

Weryfikacja procesu oznacza sprawdzenie, czy prowadzona na podstawie szczegółowej dokumentacji produkcja odbywa się prawidłowo. Temu służy m.in. tzw. preseria – seria próbna – na podstawie której eliminuje się stwierdzone usterki. Pierwsze seryjne egzemplarze powinny zjechać z linii produkcyjnej wiosną przyszłego roku – najwcześniej na przełomie lutego i marca.

Zgodnie z założeniami, początkowo tyski zakład ma wytwarzać ok. 500 sztuk nowego modelu na dobę. Będzie to zależało od popytu na ten samochód . Podobne założenia przyjmowano przy uruchamianiu produkcji fiata pandy i fiata 500; szybko jednak okazało się, że popyt na te modele jest znacznie większy.

Według zapowiedzi przedstawicieli Fiat Auto Poland, docelowo tyska fabryka może produkować ok. 100-120 tys. egzemplarzy nowej lancii ypsilon rocznie. Oprócz tego będzie kontynuować produkcję fiata 500, abartha 500, forda ka (na zlecenie koncernu Forda) oraz obecnej wersji fiata pandy – niezależnie od nowego modelu pandy, który od 2011 r. ma powstawać w fabryce pod Neapolem.

Dotychczasowa panda ma być produkowana w Tychach na pewno w 2011 r., a niewykluczone, że także w roku 2012.

Inwestycje związane z uruchomieniem w Tychach produkcji nowej lancii ypsilon szacuje się na ok. 1,4 mld zł. Przygotowania objęły większość wydziałów fabryki, m.in. spawalnię, lakiernię, halę montażu. Wybudowano także nowe magazyny. Na liniach produkcyjnych spawalni pojawiło się m.in. około 150 robotów nowej generacji.

Ciekawe co za cudo wyspawają?

Poprzedni wpis
Pirelli kończy z WRC. Co jest powodem?
Następny wpis
Forza Abarth! Asy Ferrari pędzą Skorpionem z Polski!

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Nowa Lancia z Polski! Już się kręci!