fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Odszedł Sergio Scaglietti

Odszedł Sergio Scaglietti

Sergio ScagliettiW sobotę 19 listopada 2011 w wieku 91 lat zmarł znany włoski stylista, Sergio Scaglietti. Jego śmierć jest wielką stratą dla branży motoryzacyjnej.

 

 

 

 

W 1951 r. Scaglietti założył mały warsztat samochodowy o nazwie Carrozzeria Scaglietti. Mieścił się on dokładnie naprzeciwko fabryki Ferrari. Jakość prowadzonych przez niego prac szybko została zauważona i doceniona przez założyciela marki z czarnym koniem na masce, Enzo Ferrariego. Włoch szybko powierzył rolę projektanta nadwozi swojemu młodszemu rodakowi. To pod okiem Scagliettiego powstały kultowe modele Ferrari, takie jak: 250 Testa Rossa, 250 California Spider czy 250 GTO.

 

Ferrari 250 Testa Rossa

Ferrari 250 Testa Rossa

 

Enzo Ferrariego i Sergio Scagliettiego połączyła niesamowita przyjaźń i fascynacja motoryzacją. Pierwszy z nich był świetnym kierowcą i znakomitym zarządcą, drugi wybitnym projektantem i wizjonerem. Głównie dzięki nim powstała legenda marki Ferrari. Na cześć Scagliettiego jeden z modeli aut z Maranello został nazwany jego nazwiskiem. Mowa jest tu o modelu 612 z 2004 roku.

 

Sergio Scaglietti

 

Ferrari 612 Scaglietti

Ferrari 612 Scaglietti

 

Tekst: Paweł Oblizajek

Zdjęcia: Ferrari

Poprzedni wpis
Uczta dla zmysłów na Villa d'Este
Następny wpis
Fiat Sedici MY2012

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Odszedł Sergio Scaglietti