fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Pierwszy i szokujący test zderzeniowy z rowerem!

Pierwszy i szokujący test zderzeniowy z rowerem!


Rowerzysta z dzieckiem w foteliku wjeżdża na pasy, kierowca auta hamuje by go przepuścić, jednak w jego bagażnik z uderza inny pojazd. Efekt szokuje…

 Przemysłowy Instytut Motoryzacji (PIMOT) przeprowadził pierwszą w Polsce próbę zderzeniową dwóch samochodów i rowerzysty z dzieckiem.

"W próbie zderzeniowej uczestniczyły trzy pojazdy: znajdujący się na przejściu dla pieszych rowerzysta z dzieckiem oraz dwa samochody osobowe. Sytuacja drogowa odzwierciedlała zdarzenie, podczas którego na przepuszczający rowerzystę pojazd wjeżdża drugi samochód. Mimo stosunkowo niedużych prędkości (auto uderzające od tyłu miało prędkość początkową 43,4 km/h ) skutki przeprowadzonej próby zderzeniowej były dotkliwe" – podsumował Jarosław Seńko, pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej, prowadzący przy PIMOT Studenckie Koło Naukowe Konstruktorów Pojazdów.

Rowerzysta ważący 76 kg i dziewięciomiesięczne dziecko znajdujące się w zamocowanym na rowerze homologowanym foteliku odnieśli śmiertelne obrażenia…

Pasażerowie przypięci pasami w samochodzie, który spowodował kolizję, nie odniosły większych obrażeń. Szczególnie istotne dla zdrowia urazy występowały u kierowcy i pasażera pojazdu przepuszczającego osoby znajdujące się na przejściu dla pieszych.

Poważnych obrażeń w obrębie kręgosłupa szyjnego doznał pasażer samochodu uderzonego od tyłu, który miał niewłaściwie ustawiony zagłówek. W efekcie nastąpiło zjawisko "whiplashu", które ma miejsce, gdy w tył auta uderza drugi pojazd, wskutek czego doszło do uszkodzeń kręgów szyjnych.

Poprzedni wpis
Muzeum Alfa Romeo w opałach!
Następny wpis
Kandydaci do tytułu Car of the Year 2011

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Pierwszy i szokujący test zderzeniowy z rowerem!