fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Stellantis to nazwa połączonych grup FCA i PSA

Stellantis to nazwa połączonych grup FCA i PSA

Stellantis to nazwa nowej grupy powstałej w wyniku połączenia FCA i Groupe PSA, zgodnie z umową ogłoszoną do wiadomości publicznej 18 grudnia 2019, na mocy której ma nastąpić fuzja. 

Nazwa Stellantis ma swoje korzenie w języku łacińskim. Słowo stello oznacza rozjaśniony gwiazdami. Firma ma nadzieję na stworzenie jednego z najprężniej działających przedsiębiorstw na rynku motoryzacyjnym w erze mobilności, zachowując jednocześnie wyjątkowe wartości elementów składowych. W oficjalnym komunikacie przeczytamy:

Stellantis połączy skalę prawdziwie globalnego biznesu z wyjątkowym bogactwem talentów, know-how i zasobów zdolnych do zapewnienia zrównoważonych rozwiązań w zakresie mobilności na najbliższe dziesięciolecia. Łacińskie pochodzenie nazwy jest hołdem dla bogatej historii firm założycielskich, podczas gdy przywołanie astronomii oddaje prawdziwego ducha optymizmu, energii i odnowy, który napędzał tę zmieniającą branżę fuzję.

Proces identyfikacji nowej nazwy rozpoczął się wkrótce po ogłoszeniu porozumienia o połączeniu, a kadra zarządzająca obu firm była ściśle zaangażowana w całym procesie i wspierana przez Grupę Publicis.

Nazwa STELLANTIS będzie używana wyłącznie na poziomie grupy, jako marka korporacyjna. Następnym krokiem w tym procesie będzie odsłonięcie logo. Nazwy i logo marek wchodzących w skład grupy STELLANTIS pozostaną niezmienione.

Jak już wcześniej stwierdzono, zakończenie projektu połączenia ma nastąpić w pierwszym kwartale 2021 roku, z zastrzeżeniem zwyczajowych warunków zamknięcia, w tym akceptacji przez akcjonariuszy obu spółek na odpowiednich Nadzwyczajnych Walnych Zgromadzeniach Akcjonariuszy oraz spełnienia wymogów antymonopolowych i innych wymogów regulacyjnych.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Dziś startujemy w finałowej rundzie na Imoli
Next post
Kubica poprowadzi C39 w pierwszej sesji treningowej przed GP Węgier

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Stellantis to nazwa połączonych grup FCA i PSA