fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Tak wygląda detailing unikatowego Ferrari P4/5 By Pininfarina

Tak wygląda detailing unikatowego Ferrari P4/5 By Pininfarina

Firma detailingowa Ammo NYC pokazała na swoim kanale na YouTubie proces detailingu Ferrari P4/5 Pininfarina

P4/5, zaprojektowany przez Pininfarinę dla Jamesa Glickenhausa, był inspirowany sportowymi samochodami Ferrari z końca lat 60., w tym 330 P4. Jedyny egzemplarz zbudowany bez wyraźnej zgody producenta powstał jako wymarzony projekt wspomnianego Jamesa, który został niegdyś zapytany o to, czego by sobie życzył:

Mój tata od razu powiedział, że zbudowałbym Ferrari P4, nowoczesne Ferrari P4 na nowym podwoziu supersamochodu. Nie było koniecznością wykorzystanie Enzo – patrzyliśmy na MC12 i kilka samochodów wyścigowych, ale chcieliśmy móc ten pojazd używać legalnie na drogach, więc najlepiej było zacząć od pojazdu dopuszczonego do ruchu ulicznego. I to jest rzecz, która skierowała nas do tego, aby zostać producentem samochodów. 

Pod względem osiągów P4/5 jest bardzo zbliżone do Enzo. Korzysta z takiego samego 6-litrowego silnika V12, ale dzięki modyfikacjom, jednostka rozwija nieco większą moc – 669 KM. Współczynnik oporu powietrza nadwozia wynosi 0,34. Tak skonfigurowany pojazd jest w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 3 sekundy i pomknąć z prędkością maksymalną 375 km/h. 

Mimo, że to jedyny egzemplarz, jest używany na drogach, czego dowodem są niedoskonałości na lakierze, których pozbycie się było zadaniem zespołu detailingowego:

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Kadr z YouTube’a

Previous post
Tonale zadebiutuje w marcu 2022. Do 2026 pojawi się 5 nowych modeli Alfy Romeo
Next post
Leclerc tuż za podium, a Carlos kierowcą dnia

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Tak wygląda detailing unikatowego Ferrari P4/5 By Pininfarina