fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Tonale zadebiutowało we Francji podczas wyścigu Le Mans Classic 2022

Tonale zadebiutowało we Francji podczas wyścigu Le Mans Classic 2022

Podczas 10. edycji Le Mans Classic, fani mieli możliwość przetestowania zarówno nowego Tonale, jak i całej linii modelowej Alfy Romeo. Kilku szczęśliwców mogło również przejechać się po legendarnym torze, na którym odbywa się 24-godzinny wyścig Le Mans. Ponadto, wszyscy uczestnicy mieli okazję podziwiać ciekawe modele, które zapisały się w historii Alfy Romeo i 24-godzinnych wyścigów Le Mans.

Tonale, pierwszy zelektryfikowany C-SUV Alfy Romeo, jest symbolem metamorfozy marki i wprowadza ją w nową erę. Silnik hybrydowy 48V i jego zupełnie nowy system Variable-Geometry Turbo (VGT) umożliwia napędzanie kół nawet wtedy, gdy jednostka spalinowa jest wyłączona. Producent twierdzi, że elektryfikację zastosowano w taki sposób, aby wzmacniała sportowe DNA pojazdu.

Tonale to najbardziej zaawansowana technologicznie Alfa Romeo wszech czasów. Jest to pierwszy pojazd wyposażony w cyfrowy certyfikat NFT. Do tego oferuje najwyższą łączność i innowacyjny system infotainment z aktualizacjami over-the-air i wbudowaną funkcją sterowania głosowego Amazon Alexa.

Kompaktowe wymiary nowego Tonale – 4,53 m długości, 1,84 m szerokości i 1,60 m wysokości – są przykładem charakterystycznego dla Alfy Romeo włoskiego wzornictwa. Niektóre z elementów stylistycznych nawiązują do klasycznych modeli, takich jak: Giulii GT z lat 60., czy 8C Competizione.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
BMW Z3 stanowiło bazę pod wierną replikę Ferrari 250 SWB
Next post
Terenówka inspirowana Gallardo wykorzystuje podwozie Hilux i silnik Lexusa

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Tonale zadebiutowało we Francji podczas wyścigu Le Mans Classic 2022