fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Zespół Maserati Multi 70’s przepłynął blisko 6500 km w 13 dni

Zespół Maserati Multi 70’s przepłynął blisko 6500 km w 13 dni

Drużyna Giovanniego Soldiniego i Maserati Multi 70’s przybyła 14 lipca do La Spezia, po przeprawie przez Ocean Atlantycki. Wypłynęli 1 lipca z Pointe-à-Pitre na Gwadelupie i przebyli 4000 mil (6437 km) w 13 dni.

Na pokładzie z Soldinim byli: Guido Broggi, Oliver Herrera Perez, Matteo Soldini, Gero Soldini i Gianni Randelli, którzy pracowali w stoczni na Gwadelupie serwisując łodzie na potrzeby zawodów, które odbyły się w styczniu i lutym w 2019 roku. Włoska ekipa wzięła udział w słynnym wyścigu transoceanicznym Cape2Rio z RPA do Brazylii oraz w RORC Caribbean 600, dookoła 11 wysp na Karaibach.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że po dwóch latach przywieźliśmy Maserati Multi 70 z powrotem do Włoch. Przed wypłynięciem w morze zmontowaliśmy pod siatką szoty, które opracowaliśmy z inżynierami z Laboratorium Innowacji Maserati: z pewnością wnieśli oni znaczący wkład w wydajność łodzi w tej wyprawie. W zimie będziemy długo pracować nad stworzeniem zupełnie nowej konfiguracji – będzie to duży krok naprzód dla oceanicznych łodzi. Od pierwszego dnia tej przygody zawsze koncentrowaliśmy się na rozwoju technologicznym Maserati Multi 70. Dzięki cennej współpracy z Laboratorium Innowacji Maserati staramy się poprawić osiągi zarówno aerodynamicznie, jak i hydrodynamiczne.

Giovanni Soldini i Maserati podzielają te same wartości i pragnienie poszukiwania maksymalnej wydajności, pasji, odwagi i adrenaliny od 2012 roku – tak przynajmniej twierdzi włoski producent samochodów. To właśnie Soldini ogłosił nazwę nowego supersportowego samochodu Maserati, umieszczając jego logo na grocie łodzi. Zupełnie nowy sportowy model MC20 zostanie zaprezentowany w Modenie 9 września.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Alfa Romeo rusza z nowym programem abonamentowym
Next post
Dziś startujemy w finałowej rundzie na Imoli

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Zespół Maserati Multi 70’s przepłynął blisko 6500 km w 13 dni