Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Oto Ferrari 308 Restomod by Maggiore

Oto Ferrari 308 Restomod by Maggiore

Maggiore zaprezentował restomod Ferrari 308, nazwany 308M. Nadwozie zostało całkowicie przeprojektowane – jest szersze o 50 mm z przodu i 100 mm z tyłu. Do tego wykonano je w pełni z włókna węglowego. Nadkola wypełniają felgi w rozmiarze 17 cali. 

Zmienione zostały także światła – zarówno te z przodu, jak i z tyłu, korzystają z technologii LED. Z kolei silnik skrywa się teraz pod pleksiglasową osłoną. Oryginalne V8 zostało całkowicie zdemontowane, odświeżone i ulepszone, za co odpowiedzialni są specjaliści Italtechnica. Pojemność wzrosła z 2,9 do 3,1 litra, co także zaowocowało przyrostem mocy z 252 do 300 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi 300 Nm, zamiast 250.

Nowy jest także układ hamulcowy z czterotłoczkowymi zaciskami Brembo. Średnica tarcz z przodu i z tyłu wynosi 280 mm. Do tego standardowe zawieszenie zastąpiono zestawem amortyzatorów wyścigowych Koni z regulowanymi sprężynami. 

Wnętrze Maggiore 308M zachowało klasyczny wygląd – co nie oznacza, że obyło się bez modyfikacji. Niektóre elementy zostały zmodernizowane, z kolei drzwi wykonano z włókna węglowego. Producent podkreśla, że na życzenie klienta mogą zostać dobrane odpowiednie materiały dopasowane do jego gustu.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Giovanni De Salvo zwycięzcą Grand Finale. Dołączy do Tonizzy i Bonito
Next post
4 dziewczyny rywalizują o miejsce w Ferrari Driver Academy

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

Back
SHARE

Oto Ferrari 308 Restomod by Maggiore