fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Museo Storico Alfa Romeo – ponownie otwarte

Brak komentarzy

Przy okazji wyjazdu do Padwy odwiedziliśmy ponownie otwarte Museo Storico Alfa Romeo. Ostatni raz byliśmy w muzeum w 2010 roku przy okazji wyjazdu na 100-lecie Alfy Romeo w Mediolanie. Oczekiwania mieliśmy raczej spore, tym bardziej, że ponowne otwarcie muzeum jest powiązane z nowym otwarciem w historii marki i nadchodzącymi modelami.

Muzeum jest zaprojektowane i wyposażone bardzo nowocześnie. Mamy kino 3D, interaktywne tablice dotykowe, dużo materiałów wideo w dedykowanych salkach. Ekspozycja jest podzielona na trzy główne części. Zaczynamy od najważniejszych modeli w historii, potem prototypy, na koniec motorsport. Wyścigowe modele Alfy podziwiamy w przerwach filmu, który jest wyświetlany na ścianach muzeum. Efekty dźwiękowe oraz nazwiska legendarnych kierowców nie pozwalają tam pozostać obojętnie, od razu przechodzą dreszcze 🙂 To trzeba samemu zobaczyć!

W trakcie naszej wizyty widać, że część ekspozycji jest obecnie w Padwie na oficjalnym stoisku Alfy, gdzie prezentują także wyczekiwaną przez wszystkich Alfisti premierę – Giulię Quadrifoglio.

Wizytę kończymy w kawiarni, na ścianie w ramach dekoracji przód Alfy 4C. Tak, to był udany dzień

Poprzedni wpis
Auto Moto d'Epoca w Padwie
Następny wpis
Italian Car Passion

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Museo Storico Alfa Romeo – ponownie otwarte