fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Dziś startujemy w 6H of Imola w ramach serii 6HR Challenge Esports Series

Dziś startujemy w 6H of Imola w ramach serii 6HR Challenge Esports Series

ForzaItalia.pl eRacing w Astonie Martinie Vantage V8 GT3 #501, przywdzianym we włoskie malowanie tricolore, weźmie udział w 2. rundzie sezonu 6HR Challenge Esports Series na Imoli. Kierowców – Pawła Jarzębowskiego i Przemysława Ostroucha – czeka 40-minutowy trening, 20-minutowe kwalifikacje i 6-godzinny wyścig, które będą następować po sobie. Planowy start pierwszej sesji to godzina 12:00 26 marca 2023 roku.

Całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo z angielskim komentarzem na kanale RCI TV na YouTubie: 

Widok z samochodu #501 ekipy ForzaItalia.pl eRacing będzie można śledzić na platformie Twitch.tv, na kanale Pawła Jarzębowskiego

Klasyfikacja generalna

W klasyfikacji generalnej zespół ForzaItalia.pl eRacing zajmuje 30. miejsce w jednym punktem po 6-godzinnym wyścigu na torze Kyalami. Przewidzianych jest łącznie 5 rund – poza dwoma pierwszymi kierowcy rywalizować będą w 6-godzinnych wyścigach na: Indianapolis, Barcelonie i Paul Ricard.

Wypowiedzi kierowców

Paweł Jarzębowski:

Imola to tor, na którym moja powtarzalność mocno kuleje, głównie za sprawą dwóch zakrętów, czyli Acque Minerali i Variante Alta (szykany). W tym pierwszym ciężko jest dobrze się dohamować, żeby nie stracić na wyjściu, w drugim zaś trzeba umiejętnie najechać na kerb (ściąć szykanę), żeby nie doprowadzić do unieważnienia okrążenia lub nadmiernego podskakiwania auta, które kończy się wielką stratą czasową. Nie będzie łatwo poskładać dobrego okrążenia w kwalifikacjach. Jednak większym wyzwaniem będzie dojechać bez kary przejazdu przez aleję serwisową za limity toru, które w wielu miejscach łatwo przekroczyć. Właśnie te kary mogą decydować dość mocno o pozycji na mecie. Standardowo priorytetem jest unikanie kolizji, szczególnie na starcie wyścigu i dojechanie swoim tempem do mety. Mam nadzieję, że uda się zrealizować ten na pozór łatwy plan.

Przemysław Ostrouch:

Tor Imola jest 2. w serii 5. wyścigów RCI. Znowu tempo kwalifikacyjne będzie kluczowe, tym bardziej że tor nie sprzyja bezpośredniej walce. Mimo że Aston Martin dostał dodatkowy balast +30 kg, dalej jest na tym torze mocny – zapowiada się fajne ściganie. Kluczowe będzię uniknięcie kontaktów na starcie oraz potencjalnych kar Drive Through, wynikających z naruszenia limitów toru, o które nietrudno w kilku miejscach.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Bolid F1 Michaela Schumachera (F1-2000) trafi na sprzedaż
Next post
Poliftingowe Giulia i Stelvio Q uwiecznione na zdjęciach

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Dziś startujemy w 6H of Imola w ramach serii 6HR Challenge Esports Series