fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Bella Italia w Bydgoszczy!

Bella Italia w Bydgoszczy!

bydgoszcz thumb
 
W zeszłą niedziele w Bydgoszczy odbyło się największe w historii regionu Spotkanie Miłośników Włoskiej Motoryzacji. Ponad 80 samochodów głównie z województwa  Kujawsko-pomorskiego brało udział spotkaniu, które miało swój finał w pod bydgoskiej Miejscowości Krąpiewo.
 
 

Początkowo nikt nie spodziewał się takiej frekwencji, organizowane spotkanie początkowo miało być kameralnym spotkaniem lokalnych klubów Alfa Romeo (Squadra Corse Alfa Romeo) i Fiata (Fiat Team Bydgoszcz). Liczba chętnych lawinowo wzrastała. Ostatecznie stawiło się ponad 80 samochodów rodem z słonecznej Italii. Spotkanie rozpoczęło się zbiórką pod halą sportowo widowiskową  “Łuczniczka” w Bydgoszczy. Pogoda dopisała, mimo zmiennej marcowej aury było stosunkowo ciepło i słonecznie. 
 
 
Po krótkiej odprawie wszystkie załogi ruszyły w drogę. Kręta trasa krótkiego “rajdu turystycznego” prowadziła przez pagórkowate tereny na zachód od Bydgoszczy. Metą a zarazem głównym miejscem spotkania było Centrum Militarne Krąpiewo.  Obiekt ten nie tylko jest miejscem imprez militarnych ale i motoryzacyjnych. Wcześniej wielokrotnie odbywały się tam rajdy off-roadowe oraz zloty motocykli. Tym razem zagościły tam piękne włoszki. Jak wiadomo włoski design nie ma sobie równych, jednak na tle pojazdów i urządzeń militarnych oraz surowego otoczenia piękno włoskich karoserii wyjątkowo mocno biło po oczach. 
 
 
 
Na uczestników spotkania czekało wiele atrakcji. Główną z nich był schron przeciwatomowy rodem z Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Jeszcze niedawno obiekt był w czynnej służbie dziś jest jedną z ciekawszych atrakcji regionu. Poza tym można było zobaczyć najnowsze modele Alfa Romeo. Kanarkowo żółte Mito 1.4 TB Multiair oraz czarną Giuliette 2.0 JTD z przepiękną czerwoną skórzaną tapicerką, które wystawił lokalny dealer Fiata i Alfa Romeo. Oprócz tego firma Autex za sponsorowała atrakcyjne nagrody w dwóch konkursach. Pierwszy dotyczył wyboru “Najładniejszego samochodu Spotkania”. Jury byli wszyscy uczestnicy spotkania. Pierwsze miejsce zajęła czerwona Alfa Romeo GT , drugie egzekwo gustownie zmodyfikowany Fiat Punto II i Lancia Thema 2.0 Turbo, a trzecie Fiat Seicento (Neroseicento). 
 
 
Drugim konkursem był Quiz z wiedzy o włoskiej motoryzacji. Międzyczasie  w Krąpiewie można było oglądać wiele ciekawych i rzadkich egzemplarzy samochodów. Uczestnicy mogli skosztować świeżych kiełbasek z grilla, zaprezentować swoje samochody oraz podzielić się doświadczeniami dotyczącymi eksploatacji i modyfikacji swoich samochodów.
 
 
Spotkanie upłynęło w miłej rodzinnej atmosferze i zakończyło się wspólnym ogniskiem. Było to pierwsze ale jak zarzekają się organizatorzy nie ostatnie spotkanie tego typu w Bydgoszczy.    
 
Tekst: Jakub Ziółkowski
Zdjęcia: Jakub Ziółkowski, Rafał Kemnitz
Poprzedni wpis
Alfisti spotkali się w Piotrkowie Trybunalskim
Następny wpis
Buon Compleanno Italia!

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Bella Italia w Bydgoszczy!