fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

II runda pucharu ForzaItalia.pl rozegrana

II runda pucharu ForzaItalia.pl rozegrana

W sobotę 2 czerwca odbyła się II runda Liqui Moly Classicauto Cup w Bednarach pod Poznaniem. Tor Bednary to jeden z największych i najnowocześniejszych ośrodków szkoleniowych w Polsce. Po Track Day w Modlinie to kolejny obiekt, na którym po raz pierwszy ścigali się uczestnicy Classicauto Cup i pucharu ForzaItalia.pl.

Pierwszy weekend czerwca okazał się upalny i burzowy. W trakcie piątkowych treningów nad torem Bednary przeszła ulewa  i jazdy w dużym stopniu odbywały się po mokrej nawierzchni. Była to jednak doskonała okazja, aby potrenować technikę jazdy w tych warunkach na szybkiej i zabezpieczonej trasie.

W sobotę rano piękna i słoneczna pogoda przywitała blisko sześćdziesięciu uczestników. Przygotowana przez organizatora trasa liczyła niemalże 4 km i była konfiguracyjnie podzielona na dwie części. Pierwsza bardziej techniczna, z ciasnymi zakrętami i nawrotami przypominająca odcinek rajdowy oraz druga  – zdecydowanie szybsza – niczym tor wyścigowy.

Po przejazdach zapoznawczych rozegrano sześć prób z pomiarem czasu. Dodatkowym utrudnieniem był deszcz – delikatnie zmoczył nawierzchnię podczas czwartego przejazdu i wpłynął na klasyfikację wśród kierowców, którzy nie zdążyli zmienić swoich opon i wystartowali na slickach.

Przed ogłoszeniem wyników, w trakcie godzinnej przerwy, odbyły się wolne przejazdy.

W ramach pucharu ForzaItalia.pl wystartowały cztery załogi. Zwyciężył ponownie Marek Tomaszewski jadący Alfą Romeo 156. Na drugim miejscu uplasował się Grzegorz Plewka w Alfie Romeo 155, a na trzecim Tomasz Szostak za kierownicą Lancii Bety Coupe.

Puchar Magazynu Classicauto dla właściciela najbardziej charyzmatycznego auta w kategorii Classic zdobył Adam Piotrowski i jego Fiat Abarth 595 SS z 1970 roku

Abarth 595 SS Adam Piotrowski / Marta Wiśniewska

Szczegółowe wyniki II rundy Liqui Moly Classicauto Cup na torze Bednary znajdują się na stronie http://classicautocup.pl/wyniki

Zapraszamy na kolejną, III rundę Classicauto Cup, która odbędzie się w dniach 21-22 lipca w Moto Park Ułęż. Zapisy ruszają 15 czerwca.

Tekst: Jakub Żołędowski, Jakub Strzemżalski

Zdjęcia: Jakub Żołędowski

Poprzedni wpis
USA. Alfa Romeo na plusie, Fiat na minusie w maju
Następny wpis
Zdaniem Lamborghini jest za wcześnie na elektryczny supersamochód

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

II runda pucharu ForzaItalia.pl rozegrana