fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Pierwsza runda pucharu ForzaItalia.pl za nami

Pierwsza runda pucharu ForzaItalia.pl za nami

W niedzielę 15. kwietnia odbyła się pierwsza runda Liqui Moly Classicauto Cup oraz pucharu ForzaItalia.pl na torze Modlin pod Warszawą. Piękna, słoneczna pogoda i zupełnie nowy obiekt przywitał ponad 100 zgłoszonych zawodników.

Lokalizacja toru Modlin, oddalonego zaledwie o 36 km od centrum Warszawy sprawiła, że nie zabrakło kibiców tłumnie oglądających zmagania historycznych wozów. W depo i na dwupoziomowej trybunie panowała piknikowa atmosfera. Dodatkowo organizator zapewnił jeszcze jedną atrakcję dla kibiców: wszyscy chętni mogli skorzystać z bezpłatnego transportu z centrum Warszawy i przejechać się do Modlina zabytkowym Ikarusem. Impreza przyciągnęła wiele interesujących aut klasycznych i na pewno była to ciekawa propozycja na spędzenie niedzieli. Próba sportowa była kręta i techniczna, zawodnicy naszego pucharu chwalili ją sobie. Przeprowadzenie zawodów również przebiegło sprawnie, chociaż nie uniknięto opóźnień. Zawodnicy przejechali 6 prób z pomiarem czasu.

W ramach pucharu ForzaItalia.pl zgłosiło się sześcioro zawodników. Zróżnicowanie aut było spore: Lancia Beta Coupe, Alfa Romeo 155, Alfa Romeo 156, Abarth 500 oraz dwa Fiaty Spider 124. W finalnym rozrachunku rywalizację na pierwszym miejscu ukończył Marek Tomaszewski za kierownicą Alfy 156, na drugim  Andrzej Banaś w Fiacie 124 Spider, na trzecim Marysia Jędrzejewska w Abarthcie 500. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Pełne wyniki zawodów znajdują się nas stronie http://classicautocup.pl/wyniki. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję, która zostanie rozegrana 2. czerwca na torze Bednary.

Tekst: Jakub Strzemżalski

Zdjęcia: Jakub Żołędowski

Vespa Primavera
Previous post
Vespa świętuje 50-lecie modelu Primavera
Next post
FCA Heritage z modelem 33/2 Daytona na Motor Legend Festival

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Pierwsza runda pucharu ForzaItalia.pl za nami