fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Klasyczne Alfy na festiwalu Dwa Brzegi 2021

Klasyczne Alfy na festiwalu Dwa Brzegi 2021

Czy jesteśmy właśnie świadkami narodzin nowej tradycji? Już drugi raz z rzędu jedną z atrakcji festiwalu filmowego Dwa Brzegi była wystawa klasycznych modeli Alfa Romeo. Na malowniczym rynku w Kazimierzu Dolnym zobaczyć można było 12 unikalnych pojazdów.

Już od lat patronem wydarzenia jest Alfa Romeo świętująca w tym roku 111. rocznicę powstania. Samochody tego producenta pełnią między innymi rolę limuzyn wożących gości festiwalu po miejscach, w których odbywają się projekcje i inne atrakcje. Nas jednak bardziej interesowało coś innego. W niedzielę, na rynku w Kazimierzu oglądać można było klasyczne maszyny członków Alfa Romeo Classic Polonia. Dominowały modele z serii 105. Nie przypominamy sobie, aby kiedykolwiek w naszym kraju można było zobaczyć tyle pojazdów z tej serii w jednym miejscu.

Przed i po wystawie na uczestników wystawy czekała też inna atrakcja – zamiast przepychać się przez zakorkowaną miejscowość, wybrano przejazd naokoło wyjątkowo malowniczymi krętymi drogami. Teren ten obfituje w liczne wzgórza – nietrudno więc o drogę, na której Alfy będą mogły zapewnić swoim kierowcom uśmiech na twarzach.

Najliczniej reprezentowane były tak zwane „Bertonki”. Z pojedynczymi i podwójnymi przednimi reflektorami i silnikami 1300, 1600 i 2000 pod maskami. Od Juniora po rajdówki – dla każdego coś miłego. Obecne były też dwie wersje Alfetty GTV – z 4. i 6. cylindrami pod maską, dwa Spidery, cywilna i wyczynowa Giulia oraz Alfa 75.

O współpracy z marką Alfa Romeo opowiedziała Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki BNP Paribas Dwa Brzegi:

Alfa Romeo to dreszcz emocji, obietnica czegoś niezwykłego – tak jak dobry film. Nic dziwnego, że te piękne samochody występowały u boku najznamienitszych, nie tylko włoskich gwiazd filmowych, takich jak Marcello Mastroianni, Michel Piccoli czy Dustin Hoffman. Cieszę się, że to już kolejny rok naszej festiwalowej współpracy z kultową marką, której 111. urodziny obchodziliśmy wspólnie na Dwóch Brzegach w Kazimierzu Dolnym. Dziękujemy za to, że mogliśmy zapraszać festiwalowych gości do najszybszych Giulii i najwytrzymalszych Stelvio, gwarantując im wygodę, bezpieczeństwo i… emocje!

Swoje trzy grosze dorzucił Rafał Grzanecki, dyrektor marki Alfa Romeo w Polsce:

Nasza marka obchodzi w tym roku 111. jubileusz. Nie ma na świecie wiele marek motoryzacyjnych, które mogą poszczycić się tak długą i bogatą historią, które odcisnęły swoje piętno w tak wielu dziedzinach życia kulturalnego, w tym m.in. w filmie..

Goszczenie na festiwalu Dwa Brzegi to wielka przyjemność. Współpraca rozwija się znakomicie, więc można liczyć na to, że za rok na rynku w Kazimierzu zobaczyć będzie można jeszcze większą kolekcję klasycznych Alf. Do zobaczenia!

Tekst i zdjęcia: Piotr Krasiński (Fotopatologia.pl)

Previous post
Maserati Pietrzak ogłosiło współpracę z TIDAL Polska
Next post
Ferrari jest pogodzone z zakazem sprzedaży aut z silnikami spalinowymi po 2035 roku

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Klasyczne Alfy na festiwalu Dwa Brzegi 2021