fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Klasyki przepędziły zimę!

Klasyki przepędziły zimę!

castart thumb
 
Rozpoczęcie sezonu 2011 za nami! Po raz kolejny redakcja magazynu Classicauto zaprosiła miłośników klasycznej motoryzacji do wspólnego rozpoczęcia sezonu. Tym razem na sportowo. 
 
 

 

Spotkanie odbyło się 9 kwietnia na warszawskim Autodromie Bemowo. Współorganizatorami spotkania byli nasi przyjaciele z Komisji Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Polski. Duży plac gotowy na przyjęcie wielu pojazdów oraz próba sportowa wydawały się idealnym pomysłem na ściągnięcie tłumów. 
 
 
I rzeczywiście były, tylko pogoda trochę pokrzyżowała plany organizatorów. Mocny wiatr, niska temperatura, a nawet grad (sic!) w pewnym momencie skutecznie odstraszyły wielu uczestników.  My się zimna nie boimy, ale na zdjęcie dachu w klubowej Alfie Spider serii III nie mieliśmy ochoty. 
 
 
Nie zabrakło za to głodu jazdy i w szranki stanęła załoga Piotr Szymański / Krzysztof Kubas w Alfie 33 1.7 8v. Praktycznie ukończony projekt wyścigowej 33-ki budził spore zainteresowanie przybyłych na imprezę. Okazało się, że kierownik wie jak wykorzystać jej potencjał. III miejsce w klasie youngtimer to chyba dobry początek sezonu dla naszego “zespołu fabrycznego” ? 
 
 
 
Jak reszta rozpoczęcia sezonu? Pogoda znacznie popsuła nastroje, a wiemy jaki potencjał ma to miejsce, kiedy aura dopisze. Liczymy, że wzorem zeszłego roku, zorganizowane zostanie spotkanie na Powiślu. Klasyczne auta okupujące centrum miasta, spokojna muzyka, kawa, słońce… ech, rozmarzyliśmy się…
 
 
Tekst: Jakub Strzemżalski
Zdjęcia: Bartek Lichocki, Jakub Ziółkowski, Piotr Szymański
Poprzedni wpis
Lancia Delta seria 1 już za złotówki. Ile zapłacisz?
Następny wpis
VII Rajd Weteranów Szos

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Klasyki przepędziły zimę!