fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Trening QPRA na Torze Poznań

Trening QPRA na Torze Poznań

Już sama lektura parametrów Giulii Quadrifoglio pobudza wyobraźnię – silnik V6 generujący 510 koni i napęd wyłącznie na tył! Jak to musi cudownie jeździć! Każde wciśnięcie pedału gazu na pewno przynosi wspaniałe doznania. Ale czy na pewno? Czy cieszenie się taką mocą i napędem jest faktycznie takie proste?

Na publicznej drodze zdecydowanie nie. Przytrzymanie gazu przez 4 sekundy to przyjemne doznanie, ale narażające kierowcę na spory mandat. Kolejna sekunda trzymania prawego pedału może już skończyć się trzymiesięczną rozłąką z prawem jazdy. Nie raz już wspominaliśmy, że Giulia prowadzi się wyśmienicie i zapewnia perfekcyjne wyczucie tego, co dzieje się z samochodem. Nawet najlepsze konstrukcje mają jednak swoje limity. Co się dzieje po ich przekroczeniu? Lepiej nie odpowiadać na to pytanie na drodze z drzewami i rowami po bokach.

Może więc, żeby poznać pełnię możliwości nowych koniczyn, wybrać się na tor? Perspektywa ta robi się jeszcze bardziej atrakcyjna, jeśli będzie tam można podszlifować swoje umiejętności pod okiem doświadczonego instruktora oraz wymienić doświadczeniami z innymi użytkownikami samochodów z koniczyną na błotniku.

Właśnie taką możliwość dają treningi organizowane przez Quadrifoglio Polska Racing Academy. Aby wziąć w nich udział nawet nie trzeba mieć własnej Alfy – można skorzystać z samochodu podstawionego przez gospodarzy wydarzenia. Do dyspozycji są Giulia i Stelvio.

Możliwość treningu w samochodzie organizatora ma kilka zalet. Po pierwsze można doświadczyć emocji związanych z prowadzeniem 510-konnej Alfy bez konieczności jej kupowania. Po drugie, jeśli ktoś rozważa zakup takiego wozu może przekonać się, czy faktycznie dobrze czuje się za jego kierownicą. Po trzecie, jeśli ktoś już taki pojazd posiada, ale boi się ewentualnych kosztów serwisu po pobycie na torze, może ten przykry obowiązek zrzucić na organizatora.

Zarówno właścicielom koniczyn, jak i osobom chcącym tylko „zobaczyć, jak to jest”, polecamy przejażdżkę z instruktorem. Jego obecność może być cenna już podczas pokonywania pierwszych zakrętów. Gdzie należy rozpocząć dohamowanie do zakrętu – na końcu prostej startowej? Podpowiedź doświadczonego pilota może okazać się bezcenna.

Tym razem Quadrifoglio Polska Racing Academy odwiedziliśmy podczas treningu odbywającego się na Torze Poznań. W akcji można było zobaczyć kilka „prywatnych” Giulii i Stelvio, jak i samochody organizatora, na których prowadzone były szkolenia. Każdy, kto miał okazje przejechać się za kierownicą tych maszyn, miał uśmiech na twarzy.

Tekst i zdjęcia: Piotr Krasiński (Fotopatologia.pl)

Previous post
Fiat Tipo 2021 wyceniony w Polsce
Next post
Scuderia Ferrari i Alfa Romeo Racing bez punktów w ostatnim GP 2020 roku

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Trening QPRA na Torze Poznań