fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Włoska Wiosna – ponad 660 pojazdów w Rzeszowie

Włoska Wiosna – ponad 660 pojazdów w Rzeszowie

7 kwietnia na dobre rozpoczął się sezon spotkań miłośników włoskiej motoryzacji w Polsce. Zlot w Rzeszowie przyciągnął ponad 660 pojazdów różnych włoskich marek.

Impreza zorganizowana została po raz drugi i podobnie jak zeszłoroczny debiut tego wydarzenia, zebrała wielu miłośników włoskich pojazdów. Miejscem spotkania był ponownie teren giełdy samochodowej w Rzeszowie. Logistycznie bardzo poprawne miejsce – wprawdzie niezbyt urokliwe, ale to nie zaszkodziło klimatowi spotkania. Grono organizatorów stanowiły połączone grupy: Podkarpaccy Alfaholicy , Klub Fiat Podkarpacie, Maserati Podkarpacie, 126 Podkarpacie i Rzeszowskie Klasyki Nocą pod czujnym okiem Roberta Łabudzkiego.

Organizatorzy szykowali się już od wielu tygodni, w trakcie  samej imprezy pracowało nad nią kilkanaście osób. Każdy z uczestników otrzymał darmowy pakiet z numerem wjazdowym oraz drobnymi upominkami od sponsorów. Chętni mogli dodatkowo dokupić koszulkę i inne gadżety zlotowe.

Dojeżdżając na godzinę 12. zastałem już pełen plac, widać było duży entuzjazm i chęć spotkania się w dość luźnej formule. Poza pojazdami współczesnymi, jak Maserati Ghibli, Alfa Romeo 4C, stadem Alf 159 i innych modeli Alfy, Fiata i Lancii, sporą grupę stanowiły auta klasyczne. Z ciekawszych mogę wymienić na pewno Autobianchi A112 Abarth, Fiata 130, Lancię Betę Spyder, Fiata 850 Sport Coupe, Lancię Kappa Coupe czy Lancię Deltę Integrale EVO. O samej Integralce opowiem niedługo więcej, ponieważ udało się trochę dłużej porozmawiać z właścicielem. Obecność trzech sztuk Alfy 4C to na pewno wydarzenie i rzadkość w Polsce, zatem rzeszowski zlot został krajowym rekordzistą przyciągając taką liczbę tego dość rzadkiego modelu. Nie dziwi więc ciągłe oblężenie sportowych aut.

Uczestnicy przybyli całymi rodzinami. Panowała luźna atmosfera i widać było mobilizację różnych regionalnych grup, jak Alfaholicy Południe, Alfa Romeo Górny Śląsk, Alfa Romeo Mazowsze czy też Lancia Klub Polska. Dużą reprezentację zgromadziła ekipa miłośników Fiata 126p z Podkarpacia.

Organizatorzy przeprowadzili szereg konkursów wiedzy, konkurs kulinarny oraz specjalny konkurs dla Pań – na najładniej wystylizowane paznokcie ? Bardzo zabawny był konkurs kulinarny, w którym uczestnicy z zawiązanymi oczami musieli odgadywać, co właściwie degustują.

Kilka pojazdów zostało wyróżnionych przez organizatorów specjalnymi pucharami: Alfa Romeo 4C, Lancia Delta Integrale EVO, Abarth A112, Fiat 124 Spider, Maserati Ghibli. Na pewno są to miłe gesty i fajna pamiątka z imprezy.

Jako wydarzenie towarzyskie spotkanie oceniam bardzo pozytywnie. Wielu uczestników nie spędziło tam jednak całego dnia: po zaspokojeniu głodu towarzyskiego ruszali dalej korzystać z pięknego weekendu. Razem z Tomkiem, który przyjechał swoją Lancią Deltą Integrale ruszyliśmy w drogę powrotną po około trzech godzinach. Wydarzenie warto jednak odwiedzić na samym początku, po południu już się znacznie przerzedza.

https://www.instagram.com/p/BhSJZ75g9yH/

Włoska Wiosna to na pewno dobry pretekst do ruszenia się na wycieczkę, zwłaszcza kiedy dopisuje (podobnie jak rok temu) pogoda. Gratulacje dla organizatorów za mobilizację i chęci oraz sprawne przeprowadzenie imprezy. Sezon zdecydowanie uznajemy za otwarty!

Tekst i zdjęcia: Jakub Strzemżalski

Lamborghini L595 Zagato
Previous post
Oto Lamborghini L595 Zagato. Ma zadebiutować na Concorso d’Eleganza
Lamborghini Huracan Super Trofeo
Next post
Za tydzień rusza dziesiąty sezon Super Trofeo Europe

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Włoska Wiosna – ponad 660 pojazdów w Rzeszowie