fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

13% wzrost w pierwszym kwartale dla Ferrari

13% wzrost w pierwszym kwartale dla Ferrari

Ferrari pochwaliło się 13-procentowym wzrostem skorygowanego zysku netto w pierwszym kwartale 2018 roku względem analogicznego okresu roku 2017. Do osiągnięcia tak dobrych wyników przyczyniła się świetna sprzedaż modeli napędzanych 12-cylindrowymi silnikami.

Producent przy okazji ujawnił, że jego zyski przed opodatkowaniem i bez wliczania kosztów amortyzacji, wzrosły do 272 milionów euro, czyli z 29,5 do 32,8%. Zadłużenie pod koniec marca spadło do 413 mln euro, z 473 mln euro ze stycznia. W okresie pierwszych 3 miesięcy dostarczono klientom 2128 samochodów – to o 6,2% więcej niż przed rokiem. Popyt napędzany był 24% wyższym zainteresowaniem modelami z silnikami V12 – z 812 Superfast na czele.

Ferrari 812 Superfast

Ferrari 812 Superfast zadebiutowało podczas 87. edycji targów motoryzacyjnych Geneva International Motor Show. To jeden z najmocniejszych i najszybszych produkcyjnych modeli włoskiej marki. Auto nie tylko może pochwalić się wieloma nowatorskimi rozwiązaniami technologicznymi, ale przede wszystkim potężną jednostką V12, która stanowi kontynuację serii zapoczątkowanej 70 lat temu przez Enzo Ferrari.

Silnik generuje potężną moc 800 KM i rozwija 718 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Ważące 1525 kg Ferrari jest w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,9 sekundy. Imponuje także swoim stosunkiem mocy do masy, wyrażanym 1,9 kg/KM.

Bezkompromisowy samochód sportowy zachwyca zarówno na drogach publicznych, jak i torach. W dodatku zapewnia komfort na tak wysokim poziomie, że 812 Superfast można cieszyć się w jeździe na co dzień.

O znacznie szybsze bicie serca fanów motoryzacji przyprawić potrafi nie tylko 812 Superfast, ale także 488 w topowej odmianie Pista. Auto w tej wersji przetestował Valentino Rossi na torze Fiorano.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Alfa Romeo Giulietta TCR
Poprzedni wpis
Dwa wygrane wyścigi dla Giulietty w TCR Italy
Fiat Campagnola
Następny wpis
67 lat temu Fiat Campagnola przejechał Afrykę w 11 dni

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

13% wzrost w pierwszym kwartale dla Ferrari