fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

488 GT3 wygrało 12-godzinny wyścig na Spa-Francorchamps

488 GT3 wygrało 12-godzinny wyścig na Spa-Francorchamps

Praski zespół Scuderia Praha wygrał 12-godzinny wyścig na torze Spa-Francorchamps, stanowiący drugą rundą europejskiej serii 24H. Ferrari 488 GT3 prowadzone przez Jiriego Pisarkę, Josefa Krala i Matteo Malucellego wyprzedziło będące na czele Porsche zaledwie 6 minut przed końcem.

Czeski zespół zaliczył wcześniej bardzo udany występ na Mugello, powtarzając zresztą zeszłoroczny sukces i zapewniając sobie pole position, a następnie zwycięstwo. Drużyna Scuderia Praha po ostatnim zwycięstwie na Spa wysunęła się na prowadzenie w mistrzostwach i już teraz przygotowuje się do następnej rundy na ojczystym torze w Brnie.

Pierwsze podium na belgijskim torze zgarnęło 488 GT3 zespołu HB Racing, zajmując trzecie miejsce w klasie A6-Am i 5. w generalce. To tym większy sukces, zważywszy na problem techniczny związany z elektryką. Jurgen Haring, Taki Konstantinou, Tim Muller i Alfred Renauer mają za sobą znakomity debiut w bardzo wymagającej serii, przy czym wciąż są zdania, że wiele rzeczy mogli zrobić lepiej. Mają nadzieję, że świeżo zdobyte doświadczenie pozwoli na osiąganie jeszcze lepszych wyników w przyszłości.

Nie wszystkie zespoły ścigające się Ferrari zaliczyły udany występ. Dwa z nich wycofały się. 488 GT3 ekipy Rinaldi Racing złapało „gumę” godzinę przed końcem – pojazd wypadł z toru i rozbił się wzdłuż prostej Kemmel. Autem kierował Martin Berry z Australii. Walczyli oni o najwyższe lokaty w swojej klasie. Organizatorzy zastosowali tzw. „kod 60”, wprowadzając ograniczenie prędkości do 60 km/h, co pozwoliło stewardom i ekipie ratowniczej ruszyć do akcji.

Kolejna runda serii 24H odbędzie się w weekend 24-25 maja 2019 roku na torze Brno w Czechach.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Oto Levante GTS spersonalizowane dla legendy NBA
Next post
6 Ferrari 488 GT3 wystartuje dziś na torze Zandvoort

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

488 GT3 wygrało 12-godzinny wyścig na Spa-Francorchamps