fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

„Biblia” Ferrari trafi na aukcję. Może kosztować nawet 175 000 dolarów

„Biblia” Ferrari trafi na aukcję. Może kosztować nawet 175 000 dolarów

Już 6 grudnia 2017 na aukcji RM Sotheyby’s w Nowym Jorku pod młotek trafi The Official Ferrari Opus w diamentowej edycji, która została wydana w ograniczonej liczbie egzemplarzy – do jednej kopii na kraj.

Tę niezwykle ekskluzywną książkę oprawiono ręcznie szytą czerwoną skórą, ozdobioną 30 karatami diamentów wysokiej jakości i diamentowym logo włoskiego producenta z Maranello. Wyjątkowy charakter tego przedmiotu podkreślają znajdujące się w niej podpisy Fernando Alonso, Felipe Massy i prezesa Scuderia Ferrari – Luca di Montezemolo.

The Official Ferrari Opus w diamentowej edycji

The Official Ferrari Opus wydano w 2011 roku. Wraz z nią nabywcy otrzymali dedykowane… białe rękawiczki. Książka waży ponad 35 kilogramów i liczy sobie aż 852 strony. Cena wyjściowa najdroższej diamentowej edycji wynosiła 275 000 dolarów. Dostępne były również tańsze wydania – Classic (za „jedyne” 4100 dolarów), Cavallino Rampante (za 7500 dolarów) oraz limitowana do 400 sztuk Enzo w cenie 37 500 dolarów.

Książka nazywana Biblią Ferrari wydrukowana została na wytrzymałym papierze i zawiera 2000 zdjęć oraz ponad 200 000 słów. Znajdziemy w niej informacje o wszystkich drogowych i torowych modelach Ferrari, jak również kierowcach wyścigowych startujących w barwach włoskiej marki z Maranello od 1947 roku.

Eksperci spekulują, że diamentowa edycja książki osiągnie na aukcji wartość między 125 a 175 tysięcy dolarów. Informacje dotyczące tego przedmiotu znajdziecie na oficjalnej stronie RM Sotheby’s.

Autor: Mateusz Struk

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Fiat Fullback – zmiany w gamie modelu
Next post
Grzegorz i Julia

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

„Biblia” Ferrari trafi na aukcję. Może kosztować nawet 175 000 dolarów