fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Fiat Fullback – zmiany w gamie modelu

Fiat Fullback – zmiany w gamie modelu

Jedyny pickup oferowany przez Fiat Professional, bliźniaczy klon Mitsubishi L200 – Fiat Fullback – nie spełnia oczekiwań pod względem wielkości sprzedaży. Do Japończyka dużo mu brakuje, bo to właśnie L200 jest najczęściej wybieranym pick-upem w Polsce. Wydawać by się mogło, że sprawdzona konstrukcja i słynna włoska kreska wystarczą. Nic z tego –  sprzedaż w dalszym ciągu opiera się na modelach Ducato, Doblo i Fiorino.

Fiat Fullback Cross
Fiat Fullback Cross

W związku z powyższym nadszedł czas na zmiany. W salonach sprzedaży wkrótce pojawi się kolejna wersja – Cross. Tym sposobem Fullback ma odejść od wizerunku samochodu gotowego jedynie do ciężkiej pracy – ma od tej pory zwracać na siebie uwagę przez swój lifestylowy wygląd.

Zmianie z pozoru uległy tylko drobiazgi, jednak to one dopełniają całości. Sprawiają jednak, że bez dużej ingerencji w bryłę nadwozia otrzymujemy model dojrzalszy. Charakterystycznym elementem wersji Cross jest matowy kolor czarny. Znajdziemy go nie tylko na nowych stopniach pomocniczych, obudowach lusterek, klamkach, grillu czy felgach, ale również na orurowaniu pomocniczym przy skrzyni ładunkowej.

Fiat Fullback Cross
Fiat Fullback Cross

Jak przystało na topową wersję, wyposażenie samochodu budzi szacunek.  Automatyczna klimatyzacja dwustrefowa, tempomat, kierownica i fotele obszyte skórą, radio z 7-calowym wyświetlaczem, bluetooth, USB i nawigacją oraz biksenony niegdyś zarezerwowane były dla absolutnej klasy premium. W Fullbacku Cross to standard. A przecież pick-up Fiata był stworzony głównie do ciężkiej pracy.

Fiat Fullback dane techniczne

W kwestii możliwości transportowych nic się nie zmieniło. To dalej pełnowartościowy partner, któremu może zaufać niejedna firma. Ładowność 1100 kg i uciąg haku 3100 kg wystarczy, by podołać każdemu wyzwaniu. Pomoże przy tym mocny silnik diesla o pojemności 2,4 l i mocy 180 KM. Dysponuje momentem obrotowym wynoszącym 430 Nm dostępnym przy 2300 obr./min. Oprócz dobrych osiągów zapewnia również umiarkowane zużycie paliwa. Fullback w wersji Cross dostępny jest z jedną z dwóch rodzajów skrzyni biegów – automatyczną 5-biegową z łopatkami do ręcznej zmiany biegów, oraz manualną 6-biegową.

Fiat Fullback Cross
Fiat Fullback Cross

Pick-up Fiata oprócz ponadprzeciętnych właściwości transportowych ma też całkiem niezłe możliwości jazdy w terenie. Wysoki prześwit to tylko jeden z elementów który sprawia, że ciężki teren nie jest mu straszny. Pomiędzy siedzeniami zlokalizowany jest selektor trybów jazdy. Napęd na tylnią oś jednym ruchem ręki może zostać przełączony na tryb 4×4. Na tym jednak nie koniec. Tryb Techno+ jest przygotowany specjalnie dla tych, którzy lubią ekstremalną jazdę. Zapewnia on maksymalną przyczepność poprzez mechaniczną blokadę tylnego mechanizmu różnicowego.  Warto dodać, że pomimo swoich dobrych własności do jazdy w terenie i dużych wymiarów zewnętrznych, Fullback może się pochwalić bardzo niskim promieniem skrętu, wynoszącym zaledwie 11,8 m.

Fiat Fullback Cross
Fiat Fullback Cross

Premiera wersji Cross planowana jest we wszystkich salonach do końca bieżącego roku. Pomimo całej sympatii do projektu nie uważam, by nowa wersja przyczyniła się do znaczącego wzrostu sprzedaży Fiata w Polsce i Europie.

A jak się sprawdza Fullback po godzinach z dala od pracy? Sprawdziliśmy w lutym 🙂

Tekst: Paweł Oblizajek

Zdjęcia: FCA

Fiat Tipo
Poprzedni wpis
Rabaty Fiata z okazji wyprzedaży rocznika 2017
The Official Ferrari Opus w diamentowej edycji
Następny wpis
„Biblia” Ferrari trafi na aukcję. Może kosztować nawet 175 000 dolarów

1 komentarz

  1. Tomasz Duda
    14 listopada 2017 at 18:04 — Odpowiedz

    Ja ze swojej strony Fiacika mogę tylko polecić. Jeździ się tym rewelacyjnie i już nigdy nie zamienie go na żadną popierdółkę (typu Giulia :> 🙂 )!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Fiat Fullback – zmiany w gamie modelu