fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Cztery Ferrari wystartują w 24-godzinnym wyścigu Daytona

Cztery Ferrari wystartują w 24-godzinnym wyścigu Daytona

Sezon mistrzostw IMSA 2019 rozpoczyna się w ten weekend klasycznym 24-godzinnym wyścigiem Daytona, w którym wezmą udział 4 Ferrari, jedno w klasie GTLM, trzy w klasie GTD.

W klasie GTLM, Risi Competizione powraca na tor po przerwie w 2018 roku. 488 GTE o numerze 62 będzie prowadzone przez czołowych, oficjalnych kierowców Ferrari, w tym Jamesa Calado i Alessandro Piera Guidiego, zwykle zaangażowanych w WEC w zespole AF Corse nr. 51, do których dołączyli Davide Rigon oraz Miguel Molina. Ta ostatnia dwójka w 2018 r. wygrała dwa europejskie wyścigi serii Le Mans dla JMW Motorsport i już dwukrotnie ścigała się w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w samochodzie nr 71. Zaś dla Piera Guidiego, zwycięzcy w klasie GTD w 2014 roku, i Rigona będzie to szósty start, podczas gdy dla Calado i Molina analogicznie – czwarty i drugi.

Trzy 488 GT3 pojawią się w klasie GTD. Za kierownicą Ferrari 488 GT3 nr. 63, zespołu Scuderia Corsa, zasiądzie Cooper MacNeil, zwycięzca 2018 Petit Le Mans, którego zmiennikami będą Toni Vilander, Dominik Farnbacher i Jeff Westphal. Wszyscy czterej zawodnicy już wcześniej rywalizowali na torze Daytona. Dla MacNeila będzie to 9. start, dla Vilandera ósmy, dla Westphala piąty i 14 dla Farnbachera. Zaś w zespole Via Italia, startującym 488 GT3 o numerze startowym 13, wystartuje Andrea Bertolini, oficjalny kierowca Ferrari. Towarzyszyć mu będą Francisco Longo, Marcos Gomes i Victor Franzoni. Dla tego ostatniego będzie to debiut na tym torze.

Trzecim zespołem jest Spirit of Race z numerem startowym 51. Spośród 4 zawodników, aż trzech z nich zazwyczaj startuje w konkurencyjnych barwach. Paul Dalla Lana, Pedro Lamy i Mathias Lauda startują w WEC w Astonie Martinie. Tym razem jednak zasiądą za kierownicą 488 GT3 w 24-godzinnym wyścigu, już po raz drugi zresztą. Czwartym zawodnikiem jest Daniel Serra, bardzo szybki zawodnik, szczególnie na suchej nawierzchni. Z całej czwórki najwięcej doświadczenia ma Dalla Lana, który po raz 9. weźmie udział w rywalizacji na Daytonie.

Sesje kwalifikacyjne rozpoczną się w najbliższy czwartek (29 stycznia) o godzinie 15:35 i 16:00. Wyścig wystartuje w sobotę o 14:35. Podane czasy są lokalne, należy do nich dodać 6 godzin, by uzyskać czas dla strefy posługującej się CET. Jak dotąd Ferrari ma 10 zwycięstw na Daytonie i producent liczy na kolejne. Do pierwszego triumfu, w klasie 3-litrowych aut sportowych, przyczynili się Jack Slottag i Larry Perkins w 250 GTO. Miało to miejsce w 1966 roku.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Maserati Levante Vulcano, czyli limitowana edycja dla Europy i Azji
Następny wpis
Czołowe miejsca w DTM i wygrana zespołowa dla ForzaItalia.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Cztery Ferrari wystartują w 24-godzinnym wyścigu Daytona