fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Dziś o 21:00 jedziemy na Silverstone

Dziś o 21:00 jedziemy na Silverstone

Pierwszy z dwóch wyścigów przedostatniej rundy sezonu Evolve R.S. 01 Trophy by ACLeague w symulatorze Assetto Corsa wystartuje dzisiaj o 21:00 na krótkiej pętli toru Silverstone. Włoskie barwy reprezentować będzie skromna ekipa czterech zawodników – mknbl, Aleksander Bogusławski, Paweł Jarzębowski i ManiakDVD.

Wszyscy kierowcy zakwalifikowali się do walki na najwyższym serwerze PRO, przy czym najlepszą średnią z 5 okrążeń mógł pochwalić się mknbl – 52.067 s, dzięki czemu uplasował się na miejscu 5. Cztery oczka dalej znalazł się Aleksander Bogusławski ze średnią 52.143. 11. był Paweł Jarzębowski (52.178), a 24. – ManiakDVD (52.282).

Ze względu na bardzo krótką pętlę toru różnice czasowe między pierwszym a ostatnim zawodnikiem z serwera PRO w sesji prekwalifikacyjnej były niewielkie – zamknęły się w mniej niż 0,4 sekundy.

Transmisję na żywo będzie można śledzić na YouTubie

ManiakaDVD w zespole powitał mknbl:

Witamy w naszej włoskiej rodzinie ManiakaDVD, dla którego będzie to pierwsza okazja, aby pokazać się w warunkach wyścigowych w naszych barwach. Z powodu ułomności systemu ligowego na razie nie może on zostać oficjalnie podpięty do zespołu, ale generalnie nie ma to większego znaczenia. Moje tempo znów wydaje się być obiecujące, więc mam nadzieję, że nie zrobię na 2 zakręty przed końcem R1 podobnej głupoty, co na Spa i tym razem wykorzystam szansę na dobry rezultat. Jako że w zespole żółtym zostałem tylko ja i Olek, to naszym celem jest solidnie przejechać dwie ostatnie rundy, aby utrzymać drugą lokatę w klasyfikacji zespołów. Przewaga nad teamami jadącymi w pełnych składach zdaje się być jednak dość komfortowa do skontrolowania, więc jeśli ktoś myślał, że zagra nam na nosie poprzez zabranie jednego z kierowców, to okoliczności zweryfikowały ten manewr jednak na naszą korzyść.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Zrzut ekranu z Assetto Corsy

Poprzedni wpis
Tak Lamborghini Aventador S rozpędza się od 0 do 336 km/h
Następny wpis
Kierowcy Scuderia Ferrari i FDA w czasie epidemii trenowali na symulatorach

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Dziś o 21:00 jedziemy na Silverstone