fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Dziś trzeci wyścig na torze United States GP

Dziś trzeci wyścig na torze United States GP

Trzeci wyścig sezonu GT3 ACLeague wystartuje tradycyjnie o 21:00. Potrwa 60 minut. Kierowcy walczyć będą na torze United States GP. Włoską motoryzację w barwach ForzaItalia.pl eSports Team reprezentować będą: Abra, Lucjan Próchnica i Luka

Harmonogram

Sesja treningowa: 19:30-20:40 
Kwalifikacje: 20:40-21:00 
Wyścig: 21:00-22:00 (60 minut) 
Transmisja:

Prekwalifikacje

(Miejsce. Nick : Najlepszy czas / Średni czas z 5 okrążeń)
2. Abra: 2:03.914 / 2:04.087
4. Luka: 2:04.533 / 2:04.668
10. (ex aequo) Lucjan: 2:04.759 / 2:04.939
Tor: United States GP
Temperatura powietrza: 22°C 
Temperatura toru: 29°C 
Przyczepność: 99%

Opis toru i onboard

Pierwszy sektor zaczynamy tradycyjnie od długiej prostej start-meta, idącej pod górę. Zakręt nr 1 to bardzo ostry lewy ze słabo widocznym wierzchołkiem, który po chwili przechodzi w łagodny prawy – przejeżdżamy przez niego z pełnym gazem. Kolejna sekcja potocznie nazywana jest „eskami” i składa się z zakrętów od nr 3 do nr 9, przy czym gdzieś w ich połowie rozpoczyna się drugi sektor. Należy uważać na ścięcia i umiejętnie operować gazem oraz kierownicą i wystrzegać się zarówno pod- jak i nadsterowności. Zakręt nr 10 przejeżdżamy z pełnym gazem, a następnie w okolicach znaku 100 m rozpoczynamy hamowanie do lewego zakrętu, bardzo strategicznego, bowiem wychodzącego na najdłuższą prostą, pod koniec której auta klasy GT3 osiągają prędkość blisko 270 km/h. Zakręt nr 12 to ostry lewy łuk. Po krótkiej prostej – stanowiącej punkt rozpoczęcia pomiaru dla kolejnego sektora – prawy zakręt około 90 stopni, ponownie wciskamy gaz do dechy i przejeżdżamy przez nr 14, by mocno dohamować do kolejnego lewego łuku oznaczonego numerem 15. Kolejne zakręty od nr 16 do 18 to szybkie prawe, następujące po sobie. Od mety dzielą nas już tylko dwa lewe łuki 90 stopni, przy czym ten drugi wychodzi na prostą startową. 

Abra:

Po raz kolejny prekwalifikacje poszły mi bardzo dobrze. Niestety w międzyczasie sędziowie ogłosili kary za poprzedni wyścig i okazało się, że dostałem 3 PK za incydent z Wojciechem Łukaszkiem. Decyzja sędziów jest absurdalna, dlatego zespół złożył już odwołanie i wierzę, że tym razem werdykt będzie sprawiedliwy. W tej sprawie nic więcej nie możemy zrobić. Zamierzam dziś zdobyć dobrą pozycję na starcie i pojechać jak najlepiej w samym wyścigu. Kuriozalna ocena sędziów będzie dla mnie dodatkową motywacją.

Luka:

Po słabym występie na Silverstone, mam nadzieje na czysty wyścig bez niepotrzebnych przygód i dojechanie w górnej części stawki. Tempo wyścigowe jest niezłe. Czysty przejazd bez kar za wyjazdy może dać miejsce w pierwszej piątce.

Lucjan:

Mimo braku odpowiedniego przygotowania, wciąż liczę na to, że podczas dzisiejszej sesji treningowej uda mi się przełamać własne ograniczenia i wykrzesać swój potencjał. Bardzo szybko osiągnąłem 2:04.6 i czułem, że sporo jest w zapasie. Bo jest, ale jeszcze trzeba wypracować sobie odpowiednią powtarzalność. Tempem wyścigowym nie powinienem bardzo ustępować Abrze. Przy okazji potwierdzam, że ocena sytuacji związanej z naszym liderem klasyfikacji generalnej to czysty absurd, przynajmniej w moim mniemaniu. Jeśli odwołanie zostanie oddalone, to trzeba będzie ćwiczyć manewry wyprzedzania polegające na lekkim dotknięciu przeciwnika i wprowadzeniu go w poślizg, jednocześnie dopracowując drugą fazę manewru tak, by przypadkiem nie dostać rykoszetem. A nawet jeśli… to wina będzie po stronie rywala. 

Klasyfikacja generalna

Indywidualna
1. Abra – 285 pkt
5. Lucjan – 249 pkt
9. Luka – 227 pkt

Drużynowa
1. ForzaItalia.pl eSports Team
2. Actina Pact Black (Lamborghini)
3. Together Esports Racing (Aston Martin)

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: ACLeague

Poprzedni wpis
Donne e Macchine 2020 to motoryzacyjna impreza dla kobiet na Śląsku
Następny wpis
Lamborghini 400 GT z 1966 roku sprzedane za 610 000 dolarów

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Dziś trzeci wyścig na torze United States GP