fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Donne e Macchine 2020 to motoryzacyjna impreza dla kobiet na Śląsku

Donne e Macchine 2020 to motoryzacyjna impreza dla kobiet na Śląsku

W niedzielę 8. marca 2020 roku, o godzinie 10:00 pod La Squadra na ul. Bocheńskiego 109 w Katowicach, rozpocznie się wydarzenie Donne e Macchine 2020 z inicjatywy Motorized Woman, przy współpracy z La Squadra (galerią i restauracją) oraz torem Silesia Ring.

Organizatorzy zapewniają, że ryk sportowych samochodów, za kierownicami których zasiądą kobiety, będzie można usłyszeć już o godzinie 10:00. W trakcie wydarzenia uczestniczki będą miały okazję poznać inne kobiety, podzielić się nie tylko motoryzacyjnym doświadczeniem – także biznesowym i życiowym – jak i również wspólnie wypić kawę i obejrzeć zdjęcia pań związanych z motoryzacją. W imprezie wezmą udział m.in. samochody Ferrari i Maserati

Zgodnie z planem około 11:30 spod La Squadry wyruszy w kierunku toru Silesia kawalkada samochodów. W miejscu docelowym odbędą się szkolenia bezpiecznej oraz szybkiej jazdy pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Nieco więcej o tym wydarzeniu opowiedziała Karolina Szulęcka, piastująca stanowisko dyrektora marketingu Ferrari Katowice, Maserati Pietrzak, pomysłodawczyni inicjatywy Motorized Woman:

Samochód stał się dla nas poniekąd symbolem wolności i niezależności, bo dzięki niemu możemy jechać gdzie, kiedy, jak i z kim chcemy – trochę jak w życiu.

Wydarzenie ma również podkreślać zmiany kulturowe, bowiem w dzisiejszych czasach kobiety poszukują czegoś więcej, m.in. adrenaliny, swobody, niezależności i mobilności. Dlatego też coraz chętniej spoglądają w kierunku sportowych samochodów. 

Za przykład kobiety mocno związanej z światem samochodów, i to w tym najbardziej bezkompromisowym wydaniu, jest Agata Smółka, startująca w Ferrari Challenge. W ostatnim sezonie niewiele zabrakło do pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie jednak nasza rodaczka musiała się zadowolić drugą pozycją. To i tak wystarczyło, by Agata Smółka została bohaterką Ferrari Magazine

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Oto bolid Ferrari SF1000 na rok 2020
Następny wpis
Dziś trzeci wyścig na torze United States GP

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Donne e Macchine 2020 to motoryzacyjna impreza dla kobiet na Śląsku