fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Emocje na Nurburgring!

Emocje na Nurburgring!

Nurburgring to stały punkt tegorocznego kalendarza startów REZ-Motorsport. Przedostatnia eliminacja Classic Trophy odbyła się na torze GP. Jak poszło ?
Zespołowi podobnie udało się zdobyć punkty i ukończyć wyścig na 3-cim miejscu w klasie! Walka była zaciekła o czym świadczy poniższy onboard ze zmiany Rafała. 

“W czasie wyścigu stoczyłem kilka interesujących pojedynków. Ten najciekawszy z Alfa Romeo GTA prowadzoną przez kierowcę wyścigu Alberto Saligari trwał ponad 15 okrążeń! Walka była zaciekła, kilka razy zmuszany byłem do opuszczenia uprzednio upatrzonego toru jazdy, włącznie z przejazdem po trawie. Było super! Alfa  Alberto pomimo, że wolniejsza na zakrętach była szybsza na prostej. Jednak silnik GTA pozwala na dużo wyższe obroty i na prostych Alberto uciekał, natomiast moja GTV ma skuteczniejsze hamulce i ja zaczynałem hamować później i znów pojawiałem się w szykanie przed nim. W końcu postawiłem na utrzymanie toru jazdy i zmusiłem GTA do opuszczenia toru na kilka chwil i to wystarczyło aby odskoczyć” – relacjonuje Rafał Płatek.
Już w ten weekend ostatnia eliminacja ADAC Classic Trophy, ponownie na Nurburgring. Trzymamy kciuki 🙂
Jakub Strzemżalski
Poprzedni wpis
15 nowych Lancii z Polski! Szpieg ustrzelił jedną
Następny wpis
Ferrari w Polsce! Oto najdroższa świątynia!

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Emocje na Nurburgring!