fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ferrari podsumowało testy na torze Fiorano. Bolid SF71H pokonał 1500 km

Ferrari podsumowało testy na torze Fiorano. Bolid SF71H pokonał 1500 km

W piątek, 29 stycznia 2021 roku, zakończone zostały 5-dniowe testy na torze Fiorano, w których wzięło udział 7 kierowców. Przejechali oni 500 okrążeń, czyli ponad 1500 kilometrów.

Na torze nie zabrakło Charlesa Leclerca i Carlosa Sainza, dwóch kierowców Scuderia Ferrari. W testach wzięli udział również Mick Schumacher, Callum Ilott, Robert Shwartzamn, Marcus Armstrong i Giuliano Alesi.

W 5 dni bolid SF71H pokonał ponad 500 okrążeń, czyli równowartość 1500 kilometrów. To było bardzo cenne doświadczenie dla kierowców i zespołu, dzięki któremu cała ekipa mogła wrócić do rytmu wyścigowego testując wszelkie procedury na nadchodzący sezon. Jego początek będzie podobny do zeszłorocznego, przynajmniej w ujęciu obostrzeń sanitarnych.

W ostatnim dniu testów Mick wyjechał na tor krótko po 9:30 i przejechał około 50 okrążeń, tak samo zresztą jak poprzedniego popołudnia, co odpowiada dystansowi Grand Prix. Całości przypatrywała się Maya Weug, pierwsza dziewczyna, która dołączyła do Ferrari Driver Academy. Towarzyszył jej James Wharton, zwycięzca FDA Scouting World Finals. O 13:21 kierownicę przejął Callum Ilott, dla którego to było drugie doświadczenie za kierownicą bolidu z 2018 roku. Przejechał on prawie 50 okrążeń bez problemu realizując cały program przygotowany przez zespół. Ekipa Scuderia Ferrari wznowiła przygotowania do nadchodzącego sezonu. Kierowcy wrócą na tor już w połowie marca. 

5-dniowe testy podsumował Laurent Mekies, dyrektor sportowy:

Siedmiu kierowców na torze w ciągu pięciu dni pokonało wspólnie ponad 1500 kilometrów co sprawiło, że był to naprawdę pracowity tydzień dla zespołu w Fiorano. Najważniejszym aspektem testu było umożliwienie oficjalnym kierowcom wyścigowym Scuderii – Charlesowi i Carlosowi, możliwości powrotu do jazdy po zimowej przerwie. Dla chłopaków z FDA była to kolejna okazja, aby doświadczyć jazdy samochodem Formuły 1. Dla Carlosa i Marcusa był to również „pierwszy” test, ponieważ Hiszpan debiutował w nowym zespole, a Nowozelandczyk po raz pierwszy miał do czynienia z bolidem Formuły 1. Dla Giuliano test był prezentem pożegnalnym, ponieważ jego czas z FDA dobiegł końca. Myślę, że najlepszą rzeczą w tym tygodniu była atmosfera panująca w garażu na naszym domowym torze, gdzie wszyscy byli naprawdę szczęśliwi z powrotu na tor i chcieli jak najlepiej przygotować się do nadchodzącego sezonu.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Dziś startujemy w 2-godzinnym wyścigu na torze Le Mans
Next post
Wyjątkowe Ferrari F12tdf „120th Anniversary” trafi na aukcję

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Ferrari podsumowało testy na torze Fiorano. Bolid SF71H pokonał 1500 km