fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Fiat Strada trafił na Bliski Wschód i do Afryki

Fiat Strada trafił na Bliski Wschód i do Afryki

Włoski producent samochodów zwiększa swój globalny zasięg wraz z debiutem pickupa Strada w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki (MEA) od listopada 2023 roku.

Strada to najlepiej sprzedający się model na rynku brazylijskim od 2021 roku. Od wprowadzenia drugiej generacji sprzedano ponad 400 000 egzemplarzy. Pod względem wizualnym pojazd czerpie inspirację z Toro. Klienci doceniają go za wszechstronność, niezawodność, komfort, nowoczesne technologie i bezpieczeństwo. Od listopada 2023 roku Stradę można zakupić nie tylko w Ameryce Południowej, ale na Bliskim Wschodzie i w Afryce – m.in. w takich krajach, jak: Nigeria, Wybrzeże Kości Słoniowej, Kamerun, Wyspy Zielonego Przylądka, Gwinea-Konakry, Madagaskar, Rwanda i Ghana. 

Strada ma kąt natarcia 24° i prześwit 20,8 cm. Wersja z pojedynczą kabiną ma również największą pojemność ładunkową w swoim segmencie – pomieści 1354 litrów bagażu. Wariant z kabiną pasażerską dysponuje 844 litrami. Samo wnętrze również przypomina pozostałe modele znane z gamy włoskiego producenta. Pośrodku konsoli centralnej znajdziemy 7-calowy ekran systemu multimedialnego Uconnect 5. Pojazd oparto na platformie MC-P i jest produkowany w Brazylii. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Lancia zawitała do Belgii i Luksemburga z konceptem Pu+Ra HPE
Next post
812 Competizione Bianco Azzurrato od Ferrari Tailor Made

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Fiat Strada trafił na Bliski Wschód i do Afryki